GoPro Remo – ovládanie hlasom, na ktoré všetci čakali

GoPro je okrem kvalitných kamier známe aj veľkou ponukou častokrát predraženého príslušenstva. Najnovším prírastkom do rodiny GoPro je gadget na hlasové ovládanie GoPro Remo.

https://www.youtube.com/watch?v=8-5hZQc23z4

Pozrite siGoPro Seeker – GoPro si od kamier odskočilo k ruksakom

Dizajnovo GoPro Remo pripomína najmenšiu z kamier GoPro Hero Session. Ide o malý štvorček s červeným gombíkom, ktorým zariadenie môžete ovládať keď sa vám nechce zrovna rozprávať.

Ovládanie hlasom mimochodom pribudlo už v najnovších kamerách série Hero5, no problémom je že pri nahrávaní je častokrát problémom vietor, ktorý ruší zvuk.

Ovládanie hlasom pomocou Remo je elegantné keďže si ho môžete pripevniť na oblečenie a jednoducho ovládať hlasom kameru aj keď ju zrovna nemáte pripevnenú na tele. Remo funguje na bezdrôtovom princípe cez Bluetooth a to do vzdialenosti 10 metrov.

Nevadia mu ani poveternostné podmienky, ani drobné pády či voda do hĺbky 5 metrov.

Čo je však najlepšie, Remo rozumie 10 jazykom, žiaľ autori zabudli spomenúť, ktoré to sú. Okrem angličtiny však určite nebude chýbať španielčina či francúzština. V týchto jazykoch mu môžete zadať až 13 rôznych príkazov ako spustenie natáčania či fotenia.

remo_voice_remote_pdp_1
ZDROJ | GoPro

Pozrite siAER – GoPro kameru môžete už aj hádzať

Nevýhodou však môže byť kompatibilita so zariadeniami. GoPro Remo žiaľ pracuje iba s novými kamerami HERO5 Black a HERO5 Session.

K zariadeniu dostanete aj šikovný remienok na ruku a sponu na prichytenie.

Ak vás GoPro Remo zaujalo, môžete si ho kúpiť na oficiálnej stránke GoPro za cenu 89 eur. Nie je to málo, no pri GoPro príslušenstve sa ani iná cena čakať asi nedala. Otázne je či toto zariadenie má skutočne bohatú využiteľnosť.

ZdrojGoPro

Komentáre k článku