GoPro Hero4 – trio noviniek ponúkne aj Ultra HD video a dotykový displej

GoPro Hero4

Známy výrobca akčných kamier, GoPro práve predstavil trio nových outdoorových kamier. GoPro Hero4 Black, Hero4 Silver a Hero je nová trojka, ktorá bude lákať nielen profesionálov, ale aj začínajúcich amatérov. Najnižší model Hero ponúkne síce len základnú výbavu, no s cenou okolo 125 € by nemal zruinovať žiadny rozpočet. Full HD video pri 30 fps, resp. HD pri 60 fps by ale malo stačiť väčšine začínajúcich akčných kameramanov.

POZRITE SI: Na svete sú nové outdoorové kamerky GoPro HERO3+, čo naviac ponúknu?

GoPro Hero4

GoPro Hero4 Black

Hero4 Black ako top model ponúkne očakávané Ultra HD video (3 840 x 2 160 px, 30 fps), no nebude chýbať ani rozlíšenie 2,7K, teda 2 560 x 1 440 px pri 50 fps alebo Full HD pri 60 fps, ale aj zaujímavých 120 fps! Výrobca tvrdí, že nový snímač je výkonnejší, má vyšší dynamický rozsah a lepšie podanie farieb či podanie tmavých scén. Prekvapením je výrazné zlepšenie zvuku, ktoré má byť až 2x lepšie, ako v predchádzajúcich modeloch. Novinka je so svojim puzdrom odolná do 40 m hlbokej vody. Samozrejmosťou je možnosť snímania statických záberov (12 Mpx) vrátane TimeLapse snímania. Novinkou je možnosť úpravy farieb, citlivosti ISO (limit), vyváženie bielej či expozície (Protune režim) pre foto i video. Potešia aj nové režimy Night Photo a Night Lapse pre fotenie v noci. Výkonný hardvér je schopný zaznamenávať až 12 Mpx zábery v 30 fps! Nechýba ani Wi-Fi a Bluetooth moduly pre priame spojenie so smartfónom, tabletom alebo počítačom vrátane ovládania na diaľku. Zaujímavosťou je tlačidlo HiLight Tag pre tagovanie top momentov vo videu – zobrazia sa pri prehrávaní. Poteší aj 3,5 mm audio konektor pre pripojenie externého reproduktora.

GoPro Hero4 Silver

Model Hero4 Silver síce Ultra HD má, ale len ako minuloročný model, Hero3 Black, teda pri 15 fps. Na druhej strane ponúkne kvalitný Full HD (60 fps) videozáznam a prekvapivo dotykový displej. 120 fps snímanie si vychutnáte len pri HD rozlíšení. Novinka je rovnako odolná, ako model Hero4 Black. Našťastie nechýba 30 fps snímanie 12 Mpx fotografií, TimeLapse snímanie, Night Photo a Night Lapse režimy, HiLight Tag tlačidlo, Wi-Fi či iné vychytávky. Bližšie technické parametre zatiaľ výrobca nezverejnil.

GoPro Hero4

Novinky sa začnú predávať už o pár dní cez e-shop výrobcu. Ceny sú stanovené na 379,99 € pre model Hero4 Silver a 479,99 € pre model Hero4 Black. Jednoduchý model Hero bude v predaji za 124,99 €.

GoPro Hero4

 

Foto: GoPro

 

Komentáre k článku