GoPro Hero 8 Max – nový prírastok do rodiny akčných kamier určený aj vlogerom

ZDROJ | GoPro

Séria GoPro sa rozrastá o ďalšiu akčnú kameru. GoPro Hero 8 Max ponúka vynovený dizajn a prepracovanú stabilizáciu.

ZDROJ | GoPro

Pred pár rokmi som si kúpil kameru GoPro Hero 4 Session kvôli kompaktným rozmerom a odolnosti, no následne som ju predal kvôli chýbajúcej stabilizácii. Spoločnosť GoPro práve na stabilizácii obrazu za posledné roky zapracovala a na výsledných záberoch je to vidieť. Kamera disponuje funkciou Max HyperSmooth, ktorá sa o potrebnú stabilizáciu postará.

Pozrite siInsta360 GO – silný konkurent pre GoPro má veľkosť bežného USB kľúča

Funkcia Max SuperView zase natočí široké zábery. Nová kamera disponuje dvomi širokouhlými objektívmi, ktoré umožnia natáčať 360-stupňové video. Nechýba predný dotykový displej a unikátne riešenie zabudovaného nadstavcu na príslušenstvo, ktoré sa dá elegantne skryť do tela kamery.

GoPro Hero 8 Max láka na použitie kamery tromi spôsobmi – ako bežnú Hero akčnú kameru, ako 360-stupňovú kameru a ako vlogovaciu kameru vďaka šiestim zabudovaným mikrofónom, ktoré majú dosahovať kvality vlogovacích Shotgun mikrofónov. Vlogerom pomôže aj spomínaný predný displej.

Z ďalších vymožeností kamera od GoPro disponuje funkciou Max TimeWarp na natočenie jedinečných záberov, ktoré využívajú priestor a čas. Samozrejmosťou sú aj možnosti vytvorenia perfektných panoramatických či priestorových fotiek. Len pre pripomenutie kamera GoPro Hero 8 Max je podobne ako predchádzajúce modely vodotesná a odolná voči nárazom.

ZDROJ | GoPro

Pozrite siVyhrajte GoPro HERO5 Session od O2!

V neposlednom rade nechýba funkcia hlasových príkazov. GoPro Hero 8 Max podporuje 13 hlasových príkazov, ktoré sú dostupné v angličtine ako napríklad “GoPro, start recording” alebo “GoPro, take a photo”.

Cena tejto akčnej kamery je 529 €. Keďže nejde o malú sumu, ku kamere dostanete aspoň 64 GB pamäťovú kartu, ktorá bežne nebýva súčasťou balenia. Napriek tomu ide o súčasne najdrahšiu akčnú kameru z dielne GoPro.

ZdrojGoPro

Komentáre k článku