GoPro Hero 8 Black posúva hranice modulárnosťou a stabilitou obrazu

ZDROJ | GoPro

GoPro spustilo predobjednávky na Hero 8 Black. Fanúšikovia akčnej kamery odolajú len ťažko.

Najznámejšia spoločnosť vyrábajúca akčné kamery, GoPro, v tieto dni predstavila najnovšie prírastky do rodiny GoPro Hero 8 Black a GoPro Max. O 360 stupňovej kamere Max sme vás informovali v článku GoPro Hero 8 Max – nový prírastok do rodiny akčných kamier určený aj vlogerom. Teraz sa pozrieme na evolučnú novinku GoPro Hero 8 Black.

„Osmička“ sa na prvý pohľad priveľmi nezmenila. Pri bližšom pohľade tu však nájdete zásadné konštrukčné zmeny. S touto generáciou sa definitívne lúčime s obalmi, ktoré bolo treba, aby ste pripevnili stojany a držiaky všemožných druhov. Hero 8 Black má na spodnej strane dve vyklápacie nožičky, ktorými kameru pripevníte k stojanu či držiaku. Spoločnosť tiež prepracovala vstavaný mikrofón, ktorý dokáže lepšie potláčať šum z vetra. Ďalšou podstatnou novinkou je možnosť priamo na kameru pripojiť výklopný displej, mikrofón alebo vodotesné LED svetlo.

ZDROJ | GoPro

Ak by ste „osmičku“ vyzbrojili komplet novým príslušenstvom dostanete kameru, ktorá je niečo ako sen vlogerov. Má to však háčik. Samotná GoPro Hero 8 Black u autorizovaného slovenského predajcu stojí 439,90€. Modulárne časti prídu do predaja počas decembra a ich ceny budú po 79,99 dolárov za displej a mikrofón a 49,99 dolárov za svetlo. Cena sa tak vyškriabe celkom vysoko.

Pozrite siGoPro Hero 8 Max – nový prírastok do rodiny akčných kamier určený aj vlogerom

GoPro Hero 8 Black dostala tiež zaujímave softvérové vylepšenia. Nová generácia stabilizácie obrazu HyperSmooth 2.0 sľubuje zázraky a fungovať má vo všetkých rozlíšeniach a snímkových frekvenciách. O to, aby vám neušiel horizont sa má postarať funkcia Boost. Vynovená je tiež funkcia TimeWrap 2.0, ktorá kombinuje TimeLapse a HyperLapse. Umožňuje plynulo prechádzať medzi dvoma časozbernými módami a vie automaticky vypočítať potrebné rýchlosti zbierania fotografií.

Určite poteší možnosť voliť medzi štvoricou digitálnych šošoviek a to SuperView so 16 milimeterami, širokou s rozsahom 16 – 34 milimetrov, Linear s rozsahom 19 – 39 milimetrov a 27 milimetrovou šošovkou. V novinke nechýba nočný časozberný režim, Life Photos, niečo podobné ako poznáme z iPhonov, a vylepšené fotografie vďaka SuperPhoto a HDR. V GoPro prepracovali tiež používateľské prostredie, režimy majú byť ľahšie voliteľné a jednoduchšie na ovládanie, nechýba ovládanie hlasom a vynovením prešla tiež aplikácia GoPro. Kamera je vodotesná do hĺbky 10 metrov.

GoPro Hero 8 Black sa dá predobjednať u slovenského distribútora za 439,90€, kamera by mala byť dodaná do konca októbra. Modulárne časti zatiaľ slovenský distribútor v ponuke nemá, GoPro ich začne predávať v priebehu decembra.

ZdrojGoPro

Komentáre k článku