Google vylepšil vyhľadávanie ubytovania v Google Travel, ponúka viac infomrácií

Najnovšie sa rýchlo dozviete aké davy turistov vás čakajú, aké bude počasie, alebo akú najlepšiu lokalitu na ubytovanie zvoliť. Tiež sa vám podarí vďaka novinkám ušetriť.

Vyhľadávačov a on-line pomocníkov pre cestovateľov je celá plejáda. Veľkej popularite sa tešia najmä vďaka tomu, že vám dokážu ušetriť nie malé peniaze. Avšak, najnižšia cena ani zďaleka nie je zárukou podareného výletu, či dovolenky. Google sa vo svojich novinkách zameral práve na faktory, ktoré ovplyvňujú vašu spokojnosť na cestách popri cene.

ZDROJ | Google

Cestovateľský pomocník do Google nájdete na drese travel.google.com alebo google.com/travel. Ak túto službu od internetového vyhľadávaču nepoznáte, tak ponúka okrem histórie vašich ciest, vytvára ju na základe rezervácií prijatých na váš gmail účet a polohy, tiež možnosť sledovať vývoj cien leteniek, hotelov, alebo vytvoriť sprievodcu pre cieľovú lokalitu.

V časti vyhľadávania hotelov najnovšie pribudli dve, síce malé, no užitočné služby. Prvou je Kedy navštíviť. Tu sa dozviete, aká je priemerná teplota v cieľovej krajine podľa mesiacov. Zaujímavejším údajom je však miera návštevnosti krajiny podľa mesiacov. Túto časť ocení, keď nie ste práve fanúšikom davov turistov. Poslednou informáciou v tejto časti je medzimesačné porovnanie cien v cieľovej lokalite.

Hneď vedľa Kedy navštíviť, je časť Za čo zaplatíte. Tu sa dozviete aká je priemerná cena ubytovania v rôznych kategóriách hotelov počas vami zvoleného dátumu. Ak chcete nájsť čo najvýhodnejšie ubytovanie, skúste postupne zvoliť viacero dátumov návštevy cieľovej destinácie a sledujte ak osa menia ceny za ubytovanie.

ZDROJ | Google

Ďalšou novou službou, ktorá však zatiaľ nie je lokalizovaná pre Slovensko, vyskúšajte použiť VPN, je Kde sa ubytovať. V tejto časti vám Google ponúkne najatraktívnejšie ubytovanie vo vami zvolenej lokalite na základe informácii ako je, napríklad, skóre za polohu ubytovania alebo priemerná cena. Vďaka tomuto typu sa vyhnete ubytovaniam, ktoré sú veľmi ďaleko od hlavných atrakcií.

Ďalším vylepšením je porovnávanie počas vyhľadávania s miestami, ktoré ste už navštívili. samozrejme, pre túto funkciu, musíte mať už záznamy v histórií vášho cestovania.

ZdrojGoogle Blog

Komentáre k článku