Google vylepšil mobilné verzie appiek Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie

ZDROJ | Google

Google predstavil na svojom blogu vylepšenia, ktorých sa dostalo jeho mobilným aplikáciám v rámci balíka G Suite. Používatelia budú môcť využívať moderné nástroje, ako napríklad dynamický e-mail, či inteligentné písanie už aj zo smartfónov a tabletov.

V rámci aktualizácii obľúbených aplikácií prináša Google niekoľko noviniek. Poďme sa na ne v krátkosti pozrieť.

Rýchla kontrola obsahu z akéhokoľvek zariadenia

Pribudlo niekoľko nových funkcií, ktoré uľahčia používateľom prečítať si dokument, alebo pozrieť prezentáciu i keď sú v teréne. Google priniesol novú funkciu sledovania v Prezentáciách s vertikálne posúvateľnými obrázkami, ktoré sa dajú podľa potreby priblížiť.

Nové zobrazenie pomáha rýchlejšie prezerať snímky, ľahko sa dá prepínať z prehliadania na úpravu obsahu. Táto funkcia príde pre OS Android v priebehu niekoľkých týždňov, v prípade iOS to bude trvať pár mesiacov.

Prepojený obsah rozširuje dokumenty o užitočné informácie, ale môže to narušiť tok čítania. Z tohto dôvodu prináša Google ukážky odkazov, ktoré poznáme z aplikácie Dokumenty na webe aj do mobilných aplikácií.

Pozrite siGoogle ide v Gmaili integrovať Chat, Rooms a Meet. Zatiaľ len v službe G Suite

Po kliknutí na odkaz v službe Dokumenty sa zobrazí karta s dynamickými informáciami o obsahu (napríklad o poslednej aktivite v súboroch na Disku či názvy a popisy verejných odkazov) spolu s vizuálnou miniatúrou. Na základe týchto informácií sa môže používateľ rozhodnúť, či chce otvoriť prepojený obsah. Ukážky odkazov v Dokumentoch sú už k dispozícii pre iOS, v najbližších týždňoch sa rozšíria aj do Androidu.

Google tiež začal podporovať tmavý režim, ktorý je šetrnejší k očiam, batériám (pri zariadeniach s OLED displejom) a je príjemnejší i počas prezentácii cez projektor. V OS Android sa už táto podpora nachádza, v blízkych mesiacoch zavíta aj pre iOS.

ZDROJ | Panasonic

Vytvárajte nový obsah kdekoľvek

Začiatkom tohto roka Google na webe spustil program Smart Compose in Docs, ktorý má pomôcť rýchlejšie písať dokumenty a znižovať výskyt pravopisných a gramatických chýb. Teraz sa toto inteligentné písanie prenáša aj do mobilných zariadení, vďaka tomu je písanie dokumentov na cestách rýchlejšie a jednoduchšie. Funkcia Smart Compose in Docs sa v najbližších týždňoch rozšíri na zákazníkov balíka G Suite pre Android aj iOS.

ZDROJ | Google

Minulý rok Google na webe predstavil úpravy balíka Office, vďaka ktorým je možné súbory Microsoft Office ľahko upravovať, komentovať a spolupracovať pomocou Dokumentov, Tabuliek a Prezentácií. V najbližších týždňoch prinesie Google úpravy z Office do mobilných aplikácií Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie pre Android. Do konca tohto roku bude nasledovať iOS.

Google minulý rok zaviedol nástroj dynamický e-mail, ktorý uľahčuje prijímanie opatrení (napríklad reagovanie na komentáre) priamo zo správy Gmail. Namiesto prijímania jednotlivých e-mailových upozornení, keď sa používateľ zmienil v komentári v dokumentoch, e-mailoch alebo správach, sa v Gmaili zobrazí aktuálne vlákno komentárov a bude možné na komentár odpovedať priamo v správe. Dynamický e-mail teraz prichádza aj na mobilné aplikácie Gmail pre Android a iOS.

ZDROJ | Profimedia/Tatra banka

Dôležitým tímovým nástrojom sú komentáre, ktoré pomáhajú tímovej diskusii. Google vylepšil používateľské rozhranie pre komentáre a akčné položky v Dokumentoch, Tabuľkách a Prezentáciách v mobilných zariadeniach. Vďaka väčšiemu a jasnejšiemu rozhraniu na pridávanie komentárov bude ešte jednoduchšie mať prehľad o diskusii aj s komentármi. Aktualizácia je už k dispozícii pre Android, v najbližších mesiacoch dorazí na iOS.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku