Google včera kúpil Apple za 9 miliárd dolárov, alebo nie?

ZDROJ | Trader 56/Twitter

Agentúra Dow Jones včera vypustila šokujúcu správu, Google kupuje spoločnosť Apple za 9 miliárd dolárov vďaka dohode v poslednej vôli Steva Jobsa. Našťastie sa ukázalo, že ide o falošnú správu.

„Prekvapivý krok pre každého, kto žije. Google oznámil, že ide kúpiť Apple za 9 miliárd dolárov. Larry Page, CEO spoločnosti Google mal tajné dohody s dnes už zosnulým Stevom Jobsom. Dohoda bola verejne oznámená keď bola Jobsova posledná vôľa prečítaná v Cupertine.
Dohoda, ktorá by mala byť uzatvorená zajtra, dáva každému akcionárovi Google deväť akcií Apple. Samozrejme sa Google presunie do novej centrály Apple. Zamestnanci Google na to vravia; „Jej.“ „

Pozrite siTieto zaujímavosti o nových Pixeloch Google zamlčal

Hovorca agentúry Dow Jones potvrdil, že šlo o falošnú správu, ktorá bola uverejnená omylom počas testovania ich interného systému a správa nikdy nemala ísť na verejnosť. Dow Jones kvôli tomuto incidentu prešetrí celý svoj systém, aby sa niečo podobné nemohlo opakovať aj v budúcnosti.

Tento incident sa neodrazil na cene akcií, aj keď v tej chvíli akcie Apple mierne poskočili na úroveň 159 dolárov. Podľa webu Gizmodo to ale spôsobili automatizované systémy a s falošnou správou to nemalo nič spoločné.

Pozrite siZNAČKY | Apple – história a súčasnosť IT legendy

ZdrojGizmodo,9to5Mac

Komentáre k článku