Google v spolupráci s Dell predstavili dvojicu nie až tak nových Chromebookov

ZDROJ | 9to5google.com

Spolupráca spoločností Google a Dell vyústila do dvoch nových podnikových notebookov. Hardvérom sú veľmi podobné svojim predlohám, ponúkajú však Google Chrome Enterprise.

Dvojica notebookov má kombinovať softvérovú výbavu pre podniky s dôveryhodným hardvérom, bez potreby licencií tak, že okamžite po vybalení z krabice je notebook schopný poskytnúť plnohodnotné pracovné prostredie a zároveň IT správcom starať sa o armádu firemných storojov v plnom rozsahu. Aktualizovaný Chrome Enterprise pracuje na cloude a má rovnaké hardvérové požiadavky ako Chrome OS.

ZDROJ | 9to5google.com

Dell Latitude 5400 Chromebook Enterprise a Dell Latitude 5300 2-in-1 Chromebook Enterprise vám možno budú povedomé. Vychádzajú totiž z notebookov Dell Latitude. Líšia sa upravenou klávesnicou pre prehliadač Chrome a mierne upravenými rozmermi. Inak majú nezmenený, nie až tak pútavý, čierny dizajn. Logo Chrome prekvapivo nie je na veku notebooku, ale na ľavej opierke dlane.

ZDROJ | 9to5google.com

Dell Latitude 5300 2-in-1 Chromebook Enterprise ponúkne 13,3-palcový displej s rozlíšením 1 920 x 1 080 pixlov a 360-stupňové pánty, ktoré zariadenie dokážu z notebooku premeniť na tablet či prezentačné zariadenie. Výbava portov počíta USB-C, dva USB 3.1, HDMI, 3,5 mm jack a čítačku kariet.

 

Dell Latitude 5400 Chromebook Enterprise bude v ponuke so 14-palcovým displejom s rozlíšením 1 366 x 786 alebo 1 920 x 1 080 pixlov, v dotykovom, ale aj v bezdotykovom variante. Na počet portov bude bohatší o jeden USB 3.1 a ethernetový konektor.

Konfigurácia bude v oboch prípadoch možná do 8-generácie procesorov Intel Core i7 a pôjde o vôbec prvé Chromebooky s 32 GB pamäťou DDR4 RAM. Úložný priestor na SSD disk môže byť až do veľkosti 1 TB, čo je už naozaj slušné. LTE anténa by dokonca mala zvládnuť prenosovú rýchlosť až do 450 Mb/s. Chýbať nebude ani Bluetoooth 5.0. Telo má 17 testov MIL-STD a klávesnice sú odolné proti poliatiu.

ZDROJ | 9to5google.com

Aktualizácie, ktoré so sebou priniesol predstavený Chrome Enterprise sa dajú nainštalovať aj na už používané Chromebooky. Úplne nová je Google Admin konzola pre Chrome OS, ktorá má byť 10-krát rýchlejšia než tá aktuálne používaná. Správcovia vďaka nej budú môcť pracovať aj v Linux prostredí na Chromebookoch. Aktualizácia tiež priniesla podporu programu Unified Workspace od Dell, ktorý správcom umožní dohľad nad firemnými notebookmi naprieč operačnými systémami a z cloudu.

Ďalšou novinkou je 24/7 celoročná Dell propodpora a Chrome Enterprise podpora pre IT profesionálov. Zamestnanci naopak ocenia natívne zapracovaný G Suite a tímové cloudové riešenie Drive Enterprise.

ZDROJ | 9to5google.com

Aktualizácie vychádzajú z Chrome Enterprise, služby ktorá bola predstavená v auguste 2017 a stála firmy 50 dolárov ročne za spravovaný Chromebook. Balíček obsahoval pokročilú ochranu, zabezpečenie a správu firemných notebookov.

ZDROJ | 9to5google.com

Notebooky Dell Latitude 5400 Chromebook Enterprise a Dell Latitude 5300 2-in-1 Chromebook Enterprise budú dostupné od 27. augusta 2019 a ich ceny budú štartovať na 699 amerických dolárov za Dell Latitude 5400 Chromebook Enterprise a 819 amercikých dolárov za Dell Latitude 5300 2-in-1 Chromebook Enterprise

Zdrojengadget.com,9to5google.com,venturebeat.com

Komentáre k článku