Google ukázal, čo všetko Cardboard dokázal za rok a pol

Google nám priniesol možnosť nahliadnuť čo všetko Cardboard za rok a pol dokázal. Pre tých, ktorí nevedia o čom je reč, je tu jednoduché vysvetlenie.

Google Cardboard je napríklad kúsok kartónu s dvoma kruhovými otvormi. Samozrejme nemusí to byť práve tento variant, internet je plný originálnych výtvorov. Už s vytvoreným či zakúpeným Cardboard môžme pocítiť na vlastnej koži virtuálnu realitu, možno prvý krát.

O úspechu projektu svedčí aj informácie o viac než 5 miliónoch predaných kusov a nespočetne veľa vlastnoručne vyrobených.

Google-Cardboard-11
ZDROJ | Googleblog

Od uverejnenia projektu bolo stiahnutých približne 5 násobne viac aplikácií ako predaných Google Cardboard.

Google-Cardboard-12
ZDROJ | Googleblog

Google Play obchod ponúka viac ako 1 000 aplikácie v ktorých môžete využiť zakúpený či vyrobený Cardboard. Medzi najlepšiu patrí Chair in A Room.

Pozrite siGoogle Cardboard druhej generácie poteší aj majiteľov iPhonu

Google-Cardboard-13
ZDROJ | Googleblog

YouTube zaznamenal aj vďaka tejto novinke prírastok nových videí. Ako napríklad The Hunger Games – Virtual Reality Experience alebo Experience the TOMS Virtual Giving Trip.

Google-Cardboard-14
ZDROJ | Googleblog

Pred približne rokom Google uverejnil aplikáciu Cardboard Camera, ktorá na svoju popularitu dlho čakať nemusela.

Google-Cardboard-15

Študenti po celom svete zachytili množstvo videí, ktoré vo virtuálnej realite nadobúdajú nový rozmer. Medzi najznámejšie patrí napríklad prechádzka Bielym domom.

Pozrite siVyskúšali sme MODECOM FreeHANDS MC-G3DC, ekologické VR okuliare

Google-Cardboard-16
ZDROJ | Googleblog

Zaujímavý nápad s jednoduchým prevedením ukázal lacnejšiu verziu sledovania virtuálnej reality. Prostredníctvom Google Play dokážete nájsť vám vyhovujúcu aplikáciu či na YouTube nájsť zaujímavé video. Následne sa už len ponoriť do nového sveta.

ZdrojGoogleblog

Komentáre k článku