Google Street View ready – vytvárajte vlastné 360° Street View zábery

Google už niekoľko rokov ponúka perfektnú funkciu Street view. Najnovšie však pomocou štandardu Street View ready dáva možnosť pridávať vlastné zábery všetkým.

Street View ready je certifikovaným štandardom od Google, ktorý bude integrovaný do 20 rôznych 360° kamier, ktoré sa tento rok dostanú na trh.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Street View chce od vás viac fotografií

Pomocou týchto kamier viete zdieľať zábery z dovolenky, zaujímavosti či dokonca lokálne trhy. Následne si stačí stiahnúť aplikáciu Street view app, s ktorej pomocou môžete vytvárať tento unikátny interaktívny obsah.

Výhodou je, že aplikácia dokáže všetok obsah pospájať a vytvoriť rovnaký priestorový obsah, aký nájdete v Google Mapách. Je pritom na vás, či budete jazdiť na bicykli, šoférovať auto, bežať či chodiť. Program všetku technicky náročnú prácu zvládne za vás.

ZDROJ | Google

Pozrite siS Google Street View nahliadnete do krátera sopky Marum vo Vanuatu

Kamery, ktoré budú spomínaným štandardom disponovať by sa dali rozdeliť na štyri druhy. Prvým je Street View mobile ready a jedná sa o 360° kamery, ktoré dokážu publikovať video z mobilnej aplikácie.

Druhým druhom je Street View auto ready, ktorý je určený pre 360° kamery v autách. Disponujú väčšou presnosťou a stabilizáciou.

Tretí typ je Street View vr ready, ktorý je určený pre kamery, ktoré generujú spájané 360° fotografie.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Mapy sú stále múdrejšie, no ešte zďaleka neukázali všetko

Posledným druhom je Street View workflow ready, ktorý je určený kamerám, ku ktorým dostanete nástroje na publikáciu a prácu s videom. Zároveň budú určené pre tých, ktorí budú mať Street View účet.

Nové štandardy budú spustené už tento týždeň na konferencii Street View Summit v Tokiu. Medzi podporované kamery budú napríklad patriť tie od GoPro, Samsung, Matterport, Sphericam, 360fly a množstvo ďalších.

V prípade, že vás nový štandard zaujal a chceli by ste sa zúčastniť na pridávaní obsahu do Google Máp, kliknite na túto stránku, kde sa môžete zaregistrovať do Google Street View programu.

ZDROJ | Google

ZdrojGoogle

Komentáre k článku