Google spustil Google Pay, službu na platby v obchode, na internete a v MHD

Google sa rozhodol spojiť služby Android Pay a Google Wallet do jednotnej služby Google Pay, ktorú kalifornský gigant spúšťa už dnes. Google Pay zjednoduší platby na internete, v obchodoch a aj v mestskej hromadnej doprave.

Aplikácia Google Pay, ktorá je dostupná v obchode Google Play už dnes, združuje všetky platobné spôsoby a vernostné karty pod jednu strechu. Jediná aplikácia tak slúži na bezkontaktné platby pri pokladni v obchode, na platby v internetových obchodoch a tiež na platby za prepravu v MHD. Google Pay je aktuálne možné využívať pri preprave v Kieve, Londýne a v Portlande. Postupne majú pribúdať ďalšie podporované lokality.

ZDROJ | Google
ZDROJ | Google

Google Pay má byť dostupný na všetkých platformách od Googlu, od prehliadača Chrome, až po službu Google Assistant. Kdekoľvek už budete nakupovať, platba vždy prejde cez zabezpečenú platobnú bránu Google Pay a predajca sa ku vašej platobnej karte nikdy nedostane.

Pozrite siGoogle skomplikoval vyhľadávanie obrázkov. Existuje spôsob, ako to napraviť

V aplikácii je tiež miesto na vernostné karty, takže k nákupu v obchode vám už skutočne bude stačiť iba telefón. Podporované majú byť aj darčekové poukážky a kupóny na zľavu.

ZDROJ | Google

V aplikácii zatiaľ chýba možnosť platieb medzi používateľmi. To sa má v priebehu najbližších mesiacov zmeniť, no zatiaľ len v Spojených štátoch a v Spojenom kráľovstve. Medzitým je tu dostupná aplikácia Google Pay Send, čo je vlastne iba premenovaná aplikácia Google Wallet.

Na našom území Google Pay zatiaľ nie je k dispozícii, no podľa oficiálnych informácií od Googlu jeho mobilné platby mali doraziť na Slovensko už čoskoro.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku