Google sprístupňuje službu Meet zadarmo pre všetkých

ZDROJ | Google

Spoločnosť Google vzhľadom na súčasnú situáciu sprístupnila svoju komunikačnú platformu Google Meet zadarmo pre všetkých.

Program Zoom, ktorý vzbudzuje pochybnosti ohľadne bezpečnosti tak dostane konkurenciu, keďže Google Meet sľubuje zabezpečené konferenčné hovory.

ZDROJ | Google

Pozrite siFacebook predstavil Messenger Rooms, konkurenciu pre Zoom aj Google Meets

Program Google Meet bol doteraz súčasťou plateného balíčka G Suite určeného pre podnikateľov a školy. Od začiatku roku vzrástol počet používateľov tejto služby 30-násobne. Koronavírus spôsobil, že počet nových používateľov sa každý deň rozrastie o 3 milióny.

Spoločnosť Google zverejnila aj ďalšie zaujímavé štatistiky. V apríli 2020 bolo napríklad denne vykonaných toľko videohovorov, že celková spočítaná dĺžka presiahla 3 miliardy minút.

Google Meet ponúka okrem videohovoru zaujímavé pokročilé funkcie ako napríklad navýšenie kapacity do 100 účastníkov pre individuálne účty a do 250 účastníkov pre firmy. Možné je tiež zdieľanie obrazovky vo vysokej kvalite či kontrola zabezpečenia.

„V posledných mesiacoch sa videohovory stali každodennou súčasťou života mnohých ľudí. Ich prostredníctvom komunikujú podnikatelia, študenti aj celé rodiny. Ľudia chcú mať pritom istotu, že sú tieto hovory aj bezpečné. Pri vývoji konferenčného nástroja Meet sme dbali na najvyššiu úroveň zabezpečenia. Rozhodli sme sa ho poskytnúť všetkým záujemcom zadarmo, aby ľudia aj v tejto zložitej dobe nemuseli mať obavy o svoje súkromie,“ hovorí Alžbeta Houzarová, hovorkyňa Googlu pre Českú republiku a Slovensko a dodáva, že Google v žiadnom prípade nevyužíva dáta z tejto platformy na poskytovanie reklamy a ani ich neposkytuje tretím stranám.

ZDROJ | Google

Pozrite siZoom má problémy s bezpečnosťou, aké sú jeho alternatívy?

V rámci bezplatnej verzie sú videohovory bežne obmedzené na 60 minút, odteraz do 30. septembra 2020 Google zvyšuje maximálnu dobu jedného stretnutia pre jednotlivé účty na 24 hodín.

V nasledujúcich dňoch bude služba Meet sprístupnená na webe na meet.google.com a prostredníctvom mobilných aplikácií pre iOS alebo Android. Platformu bude Google z bezpečnostných dôvodov sprístupňovať postupne v priebehu najbližších týždňov.

Používatelia sa môžu na špeciálnej stránke zaregistrovať, aby dostali upozornenie hneď ako bude Google Meet k dispozícii – stačí vyplniť údaje na tejto stránke pokiaľ ste jednotlivec a na tejto pokiaľ ste firma.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku