Google Duo, nová appka na videohovory je už dostupná

Na májovej konferencii Google I/O technologický gigant predstavil, okrem iného, aj novú aplikáciu na videohovory Google Duo, pričom sľúbil, že ju sprístupní počas tohto leta. Google svoj sľub dodržal a včera začal s postupným uvoľňovaním aplikácie Google Duo pre platformy Android a iOS.

https://www.youtube.com/watch?v=CIeMysX76pM

Pozrite siJednoduché a pohodlné videohovory s novou aplikáciou Google Duo

Google Duo je multiplatformová aplikácia na uskutočňovanie videohovorov priamo z mobilného telefónu. Jej výhodou oproti iným rovnako slúžiacim aplikáciám je to, že nevyžaduje registráciu ani prihlásenie do Google konta. Aplikácia je prepojená s kontaktami v smartfóne, takže stačí si vybrať, komu chcete zavolať a môžete uskutočniť videohovor.

Google Duo 09
ZDROJ | Google

Ďalšou z výhod, či akýmsi bonusom tejto aplikácie, je optimalizácia pre všetky sieťové pripojenia. Nie je nutné byť v pokrytí 3G, resp. LTE sietí, alebo Wi-Fi hotspotu. Komunikáciu zvládne aj v nerovnomerných sieťach. A tak isto aj pri prechode z Wi-Fi do dátovej siete operátora.

Google Duo 11
ZDROJ | Google

Zaujímavosťou aplikácie Google Duo je funkciu Knock Knock (klop-klop). Jej princím spočíva v tom, že prenos videa prebieha už počas vyzváňania. Takže ešte pred tým, než prevezmete hovor, naživo vidíte volajúcu osobu i to, čo robí.

Pozrite siNajzaujímavejšie čísla z konferencie Google I/O 2016

Takto však prípadné prekvapenie zo strany volajúceho bude prezradené skôr, ako by chcel. Iba ak by to bol úmysel volajúceho. Naopak, ak si volajúci neuvedomí, že ho druhá strana už vidí, môže dochádzať k zábavným i kurióznym situáciám. :)

google-duo-12
ZDROJ | Google Play

Pozrite siGoogle Allo je nový inteligentný messenger s Google Assistant

Ako sme v úvode spomenuli, sprístupňovanie aplikácie Google Duo začalo už včera. No pre náš región zatiaľ, žiaľ, dostupná nie je. Takže si na ňu ešte chvíľu musíme počkať. Akonáhle však bude sprístupnená i u nás, vyskúšame ju aj v ostrej prevádzke a podelíme sa s vami o skúsenosti z jej používania.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku