Google sprístupni svoje Mapy vývojárom, čo to znamená?

Google po rokoch sprístupní dáta pochádzajúce zo svojej služby Mapy. To je dobrou správou hlavne pre vývojárov venujúcich sa hrám. Prečo?

https://youtu.be/MJPvtx1zymk

Svet minulý rok obletel šialený trend s názvom Pokémon Go. Milióny ľudí vyšli do ulíc, aby si chytili svojho Pokémona. Programátori ale vývoj hry nemali ľahký a ku niektorým dátam museli pristupovať nie tou najľahšou cestou. Google ale teraz oznámil, že Google Mapy budú pre túto skupinu používateľov dostupné bez obmedzení.

ZDROJ | Google

Platforma Google Mapy je rozdelená na niekoľko častí, pričom jednou z nich sú aj informácie z ciest v reálnom čase. A práve toto je zložka, ku ktorej budú mať po prihlásení vývojári prístup. Okrem toho vyhľadávací gigant zverejní nový development kit pre Unity, čo je jeden z najpopulárnejších herných enginov na svete. Navyše Google sprístupní aj nové API, čo programátorom dovolí vytvárať hry viazané na skutočné budovy alebo lokality.

ZDROJ | Google

Implementácia Unity im tiež umožní tieto mapy upravovať. Vďaka tomu môžu vzniknúť skutočne zaujímavé projekty, ktoré by mohli zobrazovať napríklad post-apokalyptické časti miest, v ktorých sa môže používateľ voľne prechádzať. Google napríklad vo svojom videu ukázal premenu mesta na staroveké panstvo s drakmi a truhlicami. A možno sa o chvíľu dočkáme aj niečoho takéhoto?

https://youtu.be/-sSsRIhVYB4

Výrobca Pixelov a Chromebookov nezaháľa a stihol už podpísať spoluprácu s vývojármi, ktorí majú priniesť tituly ako Jurassic World Alive, The Walking Dead: Our World či Ghostbusters World. Tie už budú kombinovať prvky najnovších dát z Máp aj rozšírenú realitu. A vyzerať by to mohlo nejako takto:

https://youtu.be/x05s7YnQx24

ZdrojGoogle

Komentáre k článku