Google sprístupni svoje Mapy vývojárom, čo to znamená?

Google po rokoch sprístupní dáta pochádzajúce zo svojej služby Mapy. To je dobrou správou hlavne pre vývojárov venujúcich sa hrám. Prečo?

Svet minulý rok obletel šialený trend s názvom Pokémon Go. Milióny ľudí vyšli do ulíc, aby si chytili svojho Pokémona. Programátori ale vývoj hry nemali ľahký a ku niektorým dátam museli pristupovať nie tou najľahšou cestou. Google ale teraz oznámil, že Google Mapy budú pre túto skupinu používateľov dostupné bez obmedzení.

ZDROJ | Google

Platforma Google Mapy je rozdelená na niekoľko častí, pričom jednou z nich sú aj informácie z ciest v reálnom čase. A práve toto je zložka, ku ktorej budú mať po prihlásení vývojári prístup. Okrem toho vyhľadávací gigant zverejní nový development kit pre Unity, čo je jeden z najpopulárnejších herných enginov na svete. Navyše Google sprístupní aj nové API, čo programátorom dovolí vytvárať hry viazané na skutočné budovy alebo lokality.

ZDROJ | Google

Implementácia Unity im tiež umožní tieto mapy upravovať. Vďaka tomu môžu vzniknúť skutočne zaujímavé projekty, ktoré by mohli zobrazovať napríklad post-apokalyptické časti miest, v ktorých sa môže používateľ voľne prechádzať. Google napríklad vo svojom videu ukázal premenu mesta na staroveké panstvo s drakmi a truhlicami. A možno sa o chvíľu dočkáme aj niečoho takéhoto?

Výrobca Pixelov a Chromebookov nezaháľa a stihol už podpísať spoluprácu s vývojármi, ktorí majú priniesť tituly ako Jurassic World Alive, The Walking Dead: Our World či Ghostbusters World. Tie už budú kombinovať prvky najnovších dát z Máp aj rozšírenú realitu. A vyzerať by to mohlo nejako takto:

ZdrojGoogle

Komentáre k článku