Google spáchal teroristický útok na knihomoľov! Aká je ich „tajná“ zbraň?

Google Play tu máme už snáď okolo troch rokov? Áno, hovoríme pravdu, pretože populárny obchod Google Play, ktorého aplikáciami si môžete vybaviť svoje mašinky je tu s nami už od marca 2012. Odvtedy prešiel dlhou cestou, udialo sa množstvo viditeľných i neviditeľných zmien.

https://www.youtube.com/watch?v=oxvvUrnTB3U

Skúste si v tejto chvíli otvoriť Google Play na vašom zariadení. Nezdá sa vám, že tam je niečo nové! Určite, pretože počnúc dnešným dňom – 29.4.2015 – je možné na Google Play zakúpiť i elektronické knihy! Doteraz svojim používateľom sprostredkovával na jednom mieste obľúbenú zábavu od aplikácii až po hry, nevynechávajúc ani hudbu a filmy.

Knihy Google Play

„Obchod Google Play je na Slovensku veľmi obľúbený, preto sme nesmierne radi, že môžemeslovenským používateľom ponúknuť okrem aplikácií, hudby a filmov aj ďalšie z rozšírení dostupného obsahu prostredníctvom služby Knihy Google Play. Majitelia smartfónov, tabletov, čítačiek kníh, ale aj počítačov získavajú prístup k miliónom kníh z celého sveta,“ hovorí Michal Zachar, marketingový manažér Googlu a dodáva: „Služba používateľom umožňuje vybrať si z mnohých bezplatných titulov, zároveň si však môžu zadarmo prečítať aj úryvky z kníh a tým sa vyhnúť kúpe mačky vo vreci.”

Knihy Google Play

Služba Knihy Google Play umožňuje čitateľom nakupovať knihy do svojich smartfónov i tabletov. Ich kúpou i sťahovaním bezplatných titulov si môžete prostredníctvom Knihy Google Play vytvoriť vlastnú on-line knižnicu a mať svoje rozčítané knihy vždy po ruke. Dostupných je zatiaľ asi 5 miliónov titulov od rôznych vydavateľstiev z rôznych krajín. V ponuke je aj množstvo titulov v českom jazyku, napr. od vydavateľstiev Fragment, Grada, Baronet, Domino a iných. Spoločnosť Google je otvorená aj spolupráci so slovenskými vydavateľstvami. Takýmto spôsobom sa im otvárajú nové možnosti, ako môžu svoje tituly ponúkať ďalším distribučným kanálom, práve prostredníctvom Knihy Google Play.

Knihy Google Play

Pozrite siV Google Play môžete namiesto kreditky platiť cez O2 program

Knihy Google Play

K čítaniu kníh zakúpených z Knihy Google Play je nutné, aby ste vo svojom zariadení mali nainštalovanú aplikáciu Knihy Google Play. Funguje ako bežná čítačka kníh a je možné ju synchronizovať na viacerých zariadeniach, takže rozčítané knihy môžete bez problémov čítať na vašom tablete i smartfóne – už podľa toho čo máte k dispozícii, alebo čo preferujete. V čítaní môžete pokračovať i bez internetového pripojenia.

Knihy Google Play

A ako postupovať, aby ste mohli túto službu plnohodnotne využívať?

Samozrejme, predpokladáme, že už ste zákazníkom Google Play.

  1. Stiahnite si aplikáciu na čítanie kníh Knihy Google Play. Pre smartfóny a tablety s Androidom je aplikácia dostupná v Aplikácie Google Play.
  2. Po prihlásení do vášho účtu Google Play si môžete vyberať jednotlivé knihy. Pred kúpou knihy vám je k dispozícii úryvok, na základe ktorého sa môžete rozhodnúť, či si danú knihu zakúpite.
  3. Knihu si môžete zakúpiť priamo cez vaše zariadenie a aplikáciu Google Play, alebo môžete kúpu uskutočniť aj prostredníctvom www.play.google.com/books.

Idete na to?

Zdroj a foto: Google Play

Komentáre k článku