Google sa zapája do programu na vytvorenie univerzálneho stylusu

ZDROJ | Pixabay

Program Universal Stylus Initiative (USI) má za úlohu vytvoriť univerzálny stylus podporovaný čo najväčším počtom zariadení. Do tejto iniciatívy sa najnovšie pridal aj Google.

https://youtu.be/R29elYVVu6w

Universal Stylus Initiative (USI) vznikla za účelom vytvorenia štandardu, ktorý by umožnil jednoduchú spoluprácu dotykových displejov a stylusov.  Do skupiny spoločností, medzi ktorými už sú aj značky ako Intel či Lenovo sa teraz pridáva aj Google. To by mohlo priniesť USI aj do Android smartfónov a ChromeOS zariadení.

Pozrite siNová Wacom Intuos Pro séria so stylusom Wacom Pro Pen 2

Stylusy a zariadenia, ktoré budú využívať tento štandard budú používať obojstrannú komunikáciu. Tá bude prenášať informácie o tlaku, ako aj ďalšie dáta. Stylus si bude tiež pamätať preferencie používateľa, akými sú štýl písania či farba atramentu. Štandard bude podporovať 4 096 úrovní tlaku (rovnaký počet ako napríklad Samsung S Pen) aj takzvaný 9-osový snímač inerciálneho pohybu. Ten zahŕňa 3-osový gyroskop, 3-osový akcelerometer a 3-osový magnetometer.

ZDROJ | LG

Universal Stylus Initiative tvrdí, že ich technológii potrebuje na fungovanie jedine dotykový displej. Implementácia tohto riešenia by teda nemusela byť vôbec drahá.

I napriek tomu, že aktuálne má USI už viac ako 30 členov, niekoľko veľkých hráčov sa do programu stále nezapojilo. Práve výrobcovia ako Apple, Microsoft či Samsung by totiž nový štandard mohli pretlačiť. Tí ale pravdepodobne nechcú prísť o svoje predaje zo svojich stylusov, a preto nie je isté či sa vôbec dočkáme ich účasti.

Bolo by ale naozaj šikovné používať jedno aktívne pero nielen na Galaxy Note8, ale aj Microsoft tablete či notebooku so systémom ChromeOS. Navyše by sa rozšírila ponuka stylusov a znížila ich cena. To je ale zatiaľ hudba budúcnosti.

ZdrojUSI

Komentáre k článku