Google rozdal dizajnové ceny Material Design Award

ZDROJ | Google

Google každoročne oceňuje aplikácie, ktoré využili dizajnový jazyk Material Design od Google. Tento rok získali ocenenia štyri aplikácie.

Google ocenil aplikácie v štyroch kategóriách – Experience (zážitok), Theming (motív), Innovation (inovácia) a Universality (univerzálnosť).

Pozrite siZahoďte Google, s aplikáciou Ecosia pomôžete životnému prostrediu

Ruff

Aplikácia Ruff bola ocenená cenou za motív kvôli použitiu farby, typografie a tvarov. Ruff je aplikácia, ktorá umožní rýchlo zaznamenávať poznámky v rôznych grafických štýloch. Google ocenil využitie viacerých prvkov v rámci používateľského rozhrania vrátane spodnej lišty a minimalistického dojmu.

ZDROJ | Ruff

Reflectly

Ocenenie za inováciu získala aplikácia Reflectly. Aplikácia slúži ako originálny denník, kde si viete zaznamenať svoju dnešnú náladu, pocity či zážitky z dňa. Písanie denníka znižuje stres a stavy úzkosti. Reflectly to robí spôsobom, ktorý pôsobí nenútene a hravo. Práve vďaka využitiu originálnych metód a príjemného farebného prostredia získala aplikácia ocenenie.

ZDROJ | Medium

Pozrite siApple Music prichádza ako aplikácia do webových prehliadačov

Scripts

Cenu za zážitok získala aplikácia na učenie sa znakových jazykov. Štúdium čínštiny, japončiny či kórejčiny je s touto aplikáciou oveľa väčšia zábava než Duolingo či iné jazykové aplikácie. Aplikácia originálne využíva haptickú odozvu a tiež možnosti dotykovej obrazovky na učenie náročných znakov. Aplikácia Scripts zároveň využíva mnemotechnické pomôcky na lepšie zapamätanie si znakov.

ZDROJ | Google Play

Trip.com

Poslednú cenu za univerzálnosť získala aplikácia určená pre cestovateľov. Vizuálna stránka aplikácie a podpora pre 19 jazykov je ukážkou toho, že aplikácia mieri na globálne publikum. Šikovné využitie spodnej lište a kontrast farieb dotvára zážitok z používania tejto šikovnej aplikácie, ktorá má obrovskú konkurenciu v podobe množstva podobných cestovateľských aplikácií a služieb.

ZDROJ | Trip.com

Pokiaľ vás aplikácie zaujali, všetky sa dajú stiahnuť zdarma pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS okrem aplikácie Ruff, ktorá je dostupná iba pre Android.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku