Google redizajnoval svoju appku Fit. Môžeme očakávať príchod smart hodín Pixel?

ZDROJ | GSMArena

Spoločnosť Google v piatok uvoľní novú verziu zdravotno-športovej aplikácie Fit určenej pre smartfóny (Android a po novom aj iOS) a inteligentné hodinky, na ktorých je nainštalovaná platforma Wear OS.

Životný štýl určuje naše zdravie – to sme si uvedomili nielen my v redakcii, ale aj pár firmičiek za veľkou mlákou, napríklad Apple či Google. Apple sa už na tejto módnej (ale pre naše zdravie dôležitej) vlne vezie už nejakú dobu, Google si tiež uvedomilo, že nastal čas rozvíriť stojaté vody Androidu.

Pozrite siZDRAVIE V KANCLI | Daň za naše pohodlie raz budeme musieť zaplatiť

Starý Google Fit vedel toho dosť. Napríklad sledovať tempo počas tréningu, merať spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť či tep srdca. Dokázal tiež rátať zhyby, kliky, drepy a sklápačky. Aktivitu používateľa aplikácia zaznamenávala a v týždenných intervaloch vyhodnocovala.

Nový Google Fit toho dokáže ešte viac. Zameriava sa na pohyb používateľa a kardiovaskulárne zdravie. Aplikácia nám má ukázať, že hodinky dokážu viac, ako je len sledovanie týždenných cieľov.

ZDROJ | Engadget

Prepracovaná aplikácia Fit by mala pomôcť používateľom vypočítať množstvo a intenzitu cvičenia, ktoré potrebuje na zlepšenie svojho zdravia. Pohybové minútý sa dajú získať za všetky aktivity, nechýba ani denný cieľ, ktorý treba splniť.

Body srdca sa získavajú za aktivity, ktoré sú náročnejšie na srdce. Mierna aktivita (rýchla chôdza) získa jeden bod za minútu, zatiaľ čo napríklad beh vám „zarobí“ až dva body za minútu.

Fyzická aktivita je magická pilulka, ktorá má vplyv na mnoho aspektov vášho zdravia.

Laurie Whitsel, viceprezidentka AHA

Google sa riadi odporúčaniami AHA (American Heart Association) a WHO (World Health Organization), ktoré jej tiež pomáhali pri vytváraní algoritmov o fyzickej aktivite. Odporučaná fyzická aktivita podľa týchto organizácií predstavuje päť hodín chôdze týždenne. Už len toto pomôže znížiť riziko srdcových ochorení, zlepšiť spánok ako aj celkovú duševnú pohodu.

Systém ponúkne na začiatku skromný cieľ: 75 minút pohybu a 10 srdcových bodov. Potom aplikácia vypracuje na základe vašej aktivity tipy špeciálne pre vás a vy si tak môžete prispôsobiť svoje ciele. Nechýbajú samozrejme ani odmeny za vaše úspechy, ktoré sa zobrazia vo všetkých pripojených aplikáciách.

Pozrite siTop 10 aplikácií, ktoré vás dostanú do formy

Nové rozhranie neuprie svoju inšpiráciu z Apple Health. Zelený vonkajší kruh predstavuje srdcové body, vnútorný modrý kruh označuje minúty. Kruhy sa prelínajú do šesťuholníkov akonáhle dosiahnete svoj denný cieľ a spolu s malou animáciou vás odmenia za úspech. Google Fit sa vie integrovať so systémami Runkeeper, Strava, Endomondo a MyFitnessPal.

ZDROJ | Engadget

Podľa Kapila Parakha, kardiológa a vedúceho lekára v Google Fit, ľudia, ktorí neustále spĺňajú odporúčané týždenne ciele, dokážu znížiť riziko ochorenia srdca a cukrovky o 30 až 40 percent.

Google Fit by tak už nemala byť len akýmsi denníkom, kde sa zaznamenávajú aktivity a údaje o cvičení, ale bude zároveň pôsobiť aj ako motivačný tréner. Jedným z cieľov Google je úloha vzdelávania. Ak budú ľudia vedieť, čo majú robiť, určite nájdu spôsob, ako si naplánovať aktivitu na celý deň.

Aktualizácia aplikácie Google Fit príde už tento piatok. Podľa únikov informácií je však možné, že sa v októbri popri predstavení tretej generácie smartfónov Pixel, ukážu aj inteligentné hodinky. V tých by mohli byť osadené len nedávno ohlásené nové čipy od Qualcommu, ktoré sú dizajnované práve pre smart watch.

Múdre hodinky to však určite nebudú mať jednoduché. Konkurencia je aj v tomto segmente veľká a zákazníci si už teraz môžu vyberať medzi rôznymi fitbitmi, gearmi, huaweimi či apple-watchami podľa svojich potrieb alebo hrúbke peňaženky.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku