Google predstavuje nové funkcie pre cestovateľov

ZDROJ | Google

Google chce byť lídrom v poskytovaní podpory pre cestovateľov. Nové nástroje v rámci služby Google Travel vás o tom presvedčia.

Pri každej ceste do zahraničia väčšina z nás využíva Google Mapy na navigáciu po meste. Spoločnosť Google chce, aby ste využívali aj jej ostatné cestovateľské služby.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Mapy ponúknu navigáciu cez AR, vyskúšali sme ju v Bratislave

Funkcia Google Flights, ktorá slúži na vyhľadávanie leteniek, dostane napríklad nové možnosti. Funkcia vám bude ukazovať najpopulárnejšie destinácie podľa vašej polohy a ceny. Na stránke si taktiež viete pozrieť históriu cien, čo vám pomôže vybrať obdobie, kedy je najlepšie letenku kúpiť. 

Väčšina nových možností bude zatiaľ dostupná iba pre americký trh, kde vám bude Google ukazovať aj rozdiely v triedach v lietadle pri leteckých spoločnostiach Alaska a Delta. Pri každom nákupe letenky od týchto spoločností tak bude jasné, aké rozmery má mať vaša batožina či aké jedlo dostanete na palube. Veríme, že čoskoro tieto možnosti pribudnú aj pred európsky trh.

ZDROJ | Google

Keď si zabezpečíte let, dostanete potvrdzovací mail na vás Gmail účet a zároveň vám pribudne výlet do Google.com/travel sekcie, kde dostanete tipy na zaujímavé miesta, hotely a reštaurácie. Google sa tak snaží predbehnúť Tripadvisor, no treba dodať, že Tripadvisor žije najmä z bohatej používateľskej základne.

Pri rezervácii hotela sa vám ukáže porovnanie cien so susednými hotelmi a tiež doplňujúce informácie o susedstve, v ktorom plánujete byť ubytovaný. Pokiaľ napríklad plánujete cestu do Paríža, stačí prechádzať rajóny a pri každom nájdete popis oblasti, priemernú cenu hotela a ďalšie užitočné informácie.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Mapy začínajú s podporou pre bikesharing. Ako je to na Slovensku?

Gooogle navyše vyhodnocuje vaše predchádzajúce hotely a miesta a na základe toho vám ponúka personalizované vyhľadávanie. Všetky tieto informácie sa vám budú zároveň zhromažďovať v Google Mapách.

Najväčšou novinkou je spustenie očakávanej funkcie rozšírenej reality pre Google Mapy. Funkcia bola oznámená ešte minulý rok a tento týždeň by mala byť v beta verzii spustená pre všetky Android a iOS systémy s podporou ARCore (Android) alebo ARKit (iOS). Pre iPhone na Slovensku však zatiaľ funkcia dostupná nie je. Nové funkcie dostali aj Google Trendy a časová os od Google, no opäť ide iba o vylepšenia pre americký trh.

ZDROJ | Google

ZdrojGoogle

Komentáre k článku