Android Instant Apps – už žiadne inštalovanie aplikácií

ZDROJ | Developer.Android

Široký výber aplikácií poskytuje riešenie už na hádam každý možný problém. Niekedy však stačí použiť iba jej určitú časť a nie ju celú inštalovať. Práve zaujímavý nápad pod menom Android Instant Apps sa javí ako riešenie.

Vďaka Instant Apps by ste tak nemuseli inštalovať celú aplikáciu v prípade nutnosti jej zlomku. Napríklad, ak by ste klikli na odkaz vyžadovanej aplikácie, automaticky by sa stiahla do smartfónu len jej požadovaná časť.

https://www.youtube.com/watch?v=Di8SLFxPz0g

Google však navrhuje aj iné možnosti inštalácie, ako cez aktívny odkaz. Jednou z nich môže byť platba NFC čipom, prostredníctvom ktorého okamžite systém nainštaluje požadovaný segment platobnej aplikácie. Samozrejme nebude chýbať ani klasická plná inštalácia.

Pozrite siJednoduché a pohodlné videohovory s novou aplikáciou Google Duo

Z pohľadu programátorov to nevyzerá až tak jednoducho. Podporované aplikácie budú musieť byť modulárne a teda patrične upravené, aby mohli byť používané po častiach.

Spoločnosť počas konferencie Google I/O 2016 novinku komplexne predstavila, no bez informácie o dátume spustenia medzi širokú verejnosť. Môžeme len dúfať, že to bude už čoskoro.

https://www.youtube.com/watch?v=cosqlfqrpFA

ZdrojGoogle

Komentáre k článku