Google predstavil Pixel 2 a Pixel 2 XL, takto vyzerá ideálny Android telefón

Informácie o nových Pixel telefónoch zaplavovali v posledných dňoch internet. Teraz ale konečne prišlo k oficiálnemu oznámeniu, ktoré nám priblížilo, ako si Google predstavuje ideálny Android telefón.

https://youtu.be/zpLVsR8cSFo

Google cíti, že začína byť problém jednotlivé telefóny od seba odlíšiť. Preto sa rozhodol pristúpiť k tomu inak a pripája k softvéru a hardvéru už aj umelú inteligenciu.Tá má zlepšiť náš každodenný život a súčasťou tejto novej éry budú aj telefóny Pixel. Pozrime sa ale najprv na hardvér.

Pixel bude dostupný v dvoch veľkostiach, s 5-palcovým a 6-palcovým displejom. Displej je vsadený do kovového, vodeodolného tela, na ktorom nájdeme aj snímač odtlačkov prstov. O stereo zvuk sa postará dvojica reproduktorov na prednej strane. Čo sa týka slúchadiel, tam sa Google bohužiaľ zbavil slúchadlového jacku a vybrať si teda musíte medzi USB-C, alebo Bluetooth pripojením.

ZDROJ | Google

V prípade väčšieho Pixel 2 XL sa na prednej strane vyníma pOLED displej s pomerom strán 18:9, ktorý sa oproti minulej generácii zbavuje hrubých rámčekov. Menší Pixel 2 využíva AMOLED s klasickým pomerom strán 16:9. Samozrejme nechýba podpora Google Daydream. Nový pOLED displej využíva aj nové používateľské prostredie. Always-on displej dokáže neustále zobrazovať čas, notifikácie a zaujímavosťou je aj automatická detekcia piesní, ktoré Pixel počuje.

ZDROJ | Google

Zmenou si prešla aj domovská obrazovka, ktorá na vrchu zobrazuje najbližšie udalosti v kalendári, počasie a umožňuje ľahký prístup ku Google Assistant. K nemu sa dá ľahko dostať aj stlačením telefónu, podobne ako je to u HTC U11.

Pixel 2 bude ako prvý podporovať platformu Google Lens, ktorá využíva umelú inteligenciu na identifikáciu objektov a osôb pomocou fotoaparátu. Umelá inteligencia dokáže rozpoznať obsah na fotografii alebo na obrazovke a poskytnúť k obsahu ďalšie informácie.

ZDROJ | Google
ZDROJ | Google

Veľký dôraz kladie Google pri nových Pixeloch aj na rozšírenú realitu. Tá má byť znova o niečo lepšia hlavne vďaka vylepšenému fotoaparátu. Nový 12,2 megapixelový fotoaparát dostal v testovaní DXOMark rekordných 98 bodov. Napriek tomu, že ide o fotoaparát s jedným objektívom, dokáže Pixel 2 vytvárať fotografie s rozmazaným pozadím. Využíva na to umelú inteligenciu, ktorá dokáže oddeliť objekt od pozadia.

K lepšej kvalite videa prispeje optická a elektronická stabilizácia. Všetky fotografie a videá vo vysokej kvalite samozrejme treba niekam ukladať. Google preto umožní všetkým majiteľom Pixel telefónom ukladať fotky v plnej kvalite do služby Google Photos.

Obe veľkosti poháňa procesor Snapdragon 835 s 4 GB RAM. V predaji budú modely s 64 GB a 128 GB interným úložiskom. Pixel 2 má kapacitu batérie 2 700 mAh a väčší Pixel 2 XL až 3 520 mAh. Pixel 2 bude dostupný v čiernej, bielej a modrej farbe a Pixel 2 XL iba v čiernej a bielej.

Menší Google Pixel 2 bude stáť 649 dolárov a väčší Pixel 2 XL bude stáť 849 dolárov. K predobjednávkam Google pribalí aj nový reproduktor Google Home Mini. Telefóny budú v predaji len na najväčších trhoch a k nám sa zrejme oficiálnou cestou nedostanú.

ZDROJ | Google

Komentáre k článku