Google predstavil Keen, svoj pohľad na sieť Pinterest

ZDROJ | Keen

Google a jeho inkubátorový projekt Area 120 oficiálne predstavili službu Keen, ktorá si inšpiráciu zobrala jednoznačne u Pinterestu, sociálnej sieti založenej na obrázkoch zaujímavých vecí. Skončí Keen tak ako jeho Google+, alebo sa naopak uchytí a ľudia ho budú používať vo veľkom?

Predpokladáme, že sa stane prvý prípad, ale motyka môže pokojne vystreliť. Google a Area 120 majú navrch aj vďaka silnému základu v umelej inteligencii a strojovému učeniu. Nie že by Pinterest AI nevyužíval, no Google je s umelou inteligenciou predsa len o čosi ďalej.

ZDROJ | Keen

Používanie Keenu je takmer identické, ako u konkurenčného Pinterestu. Vyberiete si, čo vás baví, poviete to mobilnej, alebo on-line aplikácii a umelá inteligencia vám vychŕli množstvo výsledkov danej oblasti. Vy si ich môžete prezerať a „lajkovať“ či zdieľať. Čím viac sa konkrétnej veci venujete, tým viac má byť umelá inteligencia schopná ponúkať rôzne návrhy na ďalší obsah.

Cieľom je zdieľať s ľudmi, používateľmi Keenu to, čo vás baví či zaujíma. Nie som si istý, či Google a jeho Area 120 už počuli o spomínanom Pintereste, no presne niečo také už existuje. A celkom sa tomu darí. A nevidím dôvod, prečo by používatelia Pinterestu prešli na konkurenčný Keen. Jedine, že by ich už Pinterest nezaujímal a liezol im na nervy kvôli neustálemu obťažovaniu najrôznejšími témami, ktoré už ani nehľadáte.

ZDROJ | Keen

Plusom Keenu je, že fungujete pod Google účtom (to isté ale platí aj pre Pinterest, kde sa navyše môžete prihlásiť aj s Facebook účtom). Samozrejmosťou je zdieľanie všetkých možných záložiek, ktoré ste si vytvorili. Inou výhodou je i to, že Keen je pomerne nová platforma, takže nebude preplnená nezmyslami, ktoré nemajú s témou nič spoločné, príp. ktorej obrázok si otvoríte pre viac informácií a ocitnete sa na inzertnom webe plnom zbytočností.

ZDROJ | Keen

Google Keen (hore) a Pinterest (dole)

ZDROJ | Pinterest

Slovo keen znamená bystrý, náruživý, ale v angličtine sa ním označuje aj pohrebný spev. Uvidíme časom, čo Keen pre Google a jeho Area 120 z tohto prinesie.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku