Google podporí rozšírenie eSIM, pomôže výrobcom zariadení

ZDROJ | Google

Google síce priniesol hardvérovú podporu pre eSIM už v minuloročnom smartfóne Pixel 2, no skutočný celosvetový rozmach tejto technológie zrejme začne až teraz.

Pozrite siOrange ako prvý na Slovensku spúšťa eSIM! Bude aj pre iPhone Xs?

Technológia eSIM existuje už nejaký ten rok, no výrobcovia zariadení a ani operátori sa do jej podpory príliš nehrnuli. To sa pomaly mení s príchodom prvých zariadení, ktoré eSIM podporujú. Zo zabudovanej SIM karty ťažia nie len smartfóny, ale aj hodinky s LTE pripojením, ako napríklad Samsung Galaxy Watch, s ktorými odštartoval podporu eSIM aj slovenský Orange.

ZDROJ | Android Nachrichten

Google chce, aby zoznam zariadení s podporou eSIM rástol a tak spúšťa program pre podporu výrobcov Android zariadení, ktorý im má pomôcť s vytváraním nových smartfónov, tabletov, hodiniek a notebookov s touto technológiou. Google okrem toho v súčasnosti spúšťa predaj Google Pixel 3 s eSIM v Nemecku u operátorov Deutsche Telekom a Vodafone.

Pozrite siČo je to eSIM? Plastovým kartám v telefónoch odzvonilo

Podporu eSIM pre Pixel 3 prinesie v najbližších mesiacoch aj americký Sprint, britský operátor EE, indický Airtel a Reliance Jio a taktiež Truphone a Gigsky v ďalších krajinách po celom svete. Virtuálnym operátorom s podporou eSIM bude aj samotný Google, ktorý rozširuje svoju sieť Google Fi do ďalších krajín, pričom nedávno umožnil použitie tejto siete aj v iPhone.

 

ZdrojGoogle

Komentáre k článku