Google Play obchod dostal ďalšiu ranu, tentokrát od malvéru Dresscode

ZDROJ | vpncriticDresscode

V rýchlych spravách ste mohli postrehnúť krátku informáciu od softvérových inžinierov z Trend Micro ohľadom nebezpečných aplikáciach priamo v obchode Google Play. Konkrétne našli nebezpečný Dresscode vo viac než 400 appkách.

Škodlivý kód s názvom Dresscode spadá do kategórie trojských vírusov, vďaka čomu autori dokážu z infikovaného zariadenia prostredníctvom internetovej siete vytiahnuť množstvo citlivých údajov.

Pozrite siGoogle Pixel – nové smartfóny s najčistejším Androidom 7.1

Dresscode

Najznámejšou aplikáciu, našťastie ju už Google stiahol, bola hra Minecraft PE. Modifikácia známej značky Grand Theft Auto do hranatej podoby Minecraftu, ktorú si stiahlo v rozmedzí 100 000 až 500 000 používateľov.

Nainštalovaním jednej z aplikácií obsahujúcej nebezpečný kód Dresscode, služba na pozadí vytvorí TCP spojenie so vzdialeným C&C (command and control) serverom útočníka a začne komunikáciu.

Najhoršie na tom je, že ak je infikovaný smartfón pripojený do podnikovej siete, hacker získa prístup k omnoho väčšiemu obsahu, ako možno očakával.

Pozrite siMoja aktivita – čo všetko o vás Google vie?

Dresscode
ZDROJ | Trend Micro

Predovšetkým koncept Bring Your Own Device (dones si vlastné zariadenie) otvára malvérom a všelijakým vírusom nové cesty k poškodeniu zamestnancov a s nimi aj celých korporácií.

Trend Micro informoval spoločnosť Google o zistenom probléme, na čo firma okamžite reagovala odstraňovaním škodlivých aplikácií z obchodu. Stále je však v obehu niekoľko appiek, ktoré je možné odhaliť podľa negatívnych recenzií.

ZdrojTrend Micro

Komentáre k článku