Google plánuje investovať takmer 9 miliárd eur do digitalizácie Indie

ZDROJ | Maurizio Pesce

Google oznámil plán investovať v najbližších piatich až siedmych rokoch celkovo 8,82 miliárd eur do digitálneho rozvoja Indie. Spoločnosť chce rozvinúť krajinu pomocou kapitálových investícií, spoluprác s miestnymi spoločnosťami a investícií do infraštruktúry, miestnych ekosystémov a prevádzok.

Generálny riaditeľ spoločnosti Alphabet a Google Sundar Pichai v najnovšom oficiálnom blogu reflektoval rapídny pokrok Indie v oblasti digitálneho rozvoja, za ktorým stojí aj štátny plán Digital India, vďaka ktorému sa po krajine v posledných rokoch rozšírili cenovo dostupné smartfóny v kombinácii s lacnými mobilnými dátami a kvalitnou mobilnou infraštruktúrou.

Mnoho úspešných digitálnych projektov tak už nemieri s oneskorením na indický trh, ale naopak priamo na indickom trhu vzniká. Sundar Pichai chce tento pokrok posunúť ešte ďalej pomocou finančného investičného balíka s názvom „Google for India Digitization Fund“.

https://youtu.be/GwJJw2fE8T4

Plán digitálneho rozvoja krajiny bude pozostávať z vyššie spomínanej kombinácie investičných spôsobov a zároveň z niekoľkých zmien na poli prístupu spoločnosti Google k indickému trhu. Prvá zmena má nastať už pri jednoduchšej dostupnosti informácií, ktoré by mal mať k dispozícií každý Ind vo svojom rodnom lokálnom jazyku.

Google chce ďalej vytvárať nové produkty a služby na mieru vytvorené pre indický trh a podporovať miestne firmy v prehĺbení ich ďalšej digitalizácie. Do procesu skvalitnenia zdravotnej starostlivosti, vzdelania a poľnohospodárstva má napokon Google zapojiť aj pokročilejšie technológie vrátane umelej inteligencie.

Google bude v rámci fondu digitalizácie priamo spolupracovať s premiérom Mondim a indickou vládou, ako aj s rôznymi indickými podnikmi všetkých veľkostí. Súčasťou plánov má byť aj ďalšia podpora výroby cenovo dostupných smartfónov, ktoré zaručia prístup k internetu ďalším skupinám indickej populácie.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku