Google Pixelbook – prémiový notebook so zabudovaným Google Assistant

ZDROJ | Google

Google na dnešnej konferencii predstavil aj nový high-end notebook s ľahko-zapamätateľným názvom Google Pixelbook. Čo všetko novinka ponúka?

https://www.youtube.com/watch?v=y8hTxocaxdo

Notebook s uhlopriečkou displeja 12,3″ je poháňaný procesormi Intel Core i5 a Intel Core i7. Displej tvorí dotykový Quad HD LCD panel s rozlíšením 2 400 x 1 600 pixelov. Bude dostupný v troch verziách – so 128 GB, 256 GB a 512 GB úložiskom. Vo vnútri okrem solídneho úložiska nájdeme až do 16 GB RAM.

Google sa pochválil, že Pixelbook je najtenší a najľahší notebook, aký vyrobili. Váži iba jeden kilogram a má hrúbku iba 10 milimetrov. Google si zobral príklad z Lenovo a tak prináša zariadenie 4 v 1, ktoré môžete využívať ako notebook, ako tablet na čítanie a tablet na pozeranie v dvoch verziách.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Home Mini – asistent Google Home za 50 dolárov

Zaujímavým lákadlom je Wi-Fi pripojenie cez Google Pixel smartfón, ktoré sa dá spustiť automaticky v prípade, keď nemáte dostupnú Wi-Fi sieť. Neznamená to, že je potrebné zapnutie hotspotu, ale ide o automatickú funkciu.

Čo sa týka operačného systému, ChromeOS ponúka rýchly, spoľahlivý a bezpečný systém, ktorý by mal fungovať bez zbytočných spomalení.

Google Pixelbook bude tiež prvým počítačom s integrovaným Google Assistant, podobne ako to majú počítače od Apple s integrovanou asistentkou Siri. Výhodou oproti MacBookom a iMacom bude, že Pixelbook bude mať funkciu Google Assistanta integrovanú priamo do tlačidla na klávesnici.

ZDROJ | Google

Pozrite siNPTS | Google Glass – futuristické okuliare s minimálnym využitím

Ak by sme sa mali pozrieť na batériu, Pixelbook by mal vydržať 10 hodín pri plnej batérii. Notebook sa nabíja cez USB-C nabíjačku a za 15 minút nabíjania sľubuje 2-hodinovú výdrž.

Cena Pixelbooku začína na 999 dolároch za najlacnejší model. Cena ostatných modelov zatiaľ ostáva otáznou.

Google Pixelbook bude disponovať aj obchodom Google Play Store, takže všetky aplikácie, ktoré využívate na smartfóne, budete mať automaticky dostupné aj na notebooku.

ZDROJ | Google

Pozrite siČo vieme o pripravovanom Google Pixel 2 a Pixel 2 XL?

Google okrem Pixelbooku predstavil aj Google Pixelbook Pen, dotykové pero pre jednoduchšiu prácu s notebookom. Pero bude prepojené s Google Assistant, a tak stačí, aby ste podčiarkli slovo alebo obrázok, ktorý vás zaujíma, a Google vám cez inteligentný softvér vyhľadá všetky potrebné informácie. Nechýba integrácia ostatných služieb ako YouTube, Instagram atď.

ZDROJ | Google

Google Pixelbook Pen sľubuje potrebnú citlivosť, s ktorou môžete bez problémov kresliť, písať a pracovať. Cena Pixelbook Pen je nastavená na 99 dolárov. Predobjednávky zariadení začínajú už dnes so začiatkom predaja 31. októbra v USA, Kanade a Spojenom kráľovstve.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku