Google Pixel Slate – hybrid s poriadnym výkonom a tenkým telom

ZDROJ | Google

Google na dnešnej tlačovke predstavil nielen Google Home Hub či nové smartfóny Pixel, ale aj nový tablet s pripojiteľnou klávesnicou, Pixel Slate. Novinka má byť doplnkom pre minuloročný notebook Google Pixelbook.

https://www.youtube.com/watch?v=bkRhoGPo2is

Má úplne nový 12,3″ LTPS (Temperature PolySilicon) LCD displej s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 3 000 x 2 000 px a jemnosťou 293 PPI.

Na pravo a naľavo od displeja sú dva stereo reproduktory. Google tvrdí, že majú poriadny výkon, no Google navyše upravil algoritmy pre spracovanie zvuku, ktoré ho majú ešte vylepšiť.

https://www.youtube.com/watch?v=Eh8ISVb4nXs

Nad displejom je 8 Mpx webkamera, no rovnaký fotoaparát je aj na zadnej strane. Snímače majú mať väčšie pixle. Presné parametre ale Google zatiaľ nezverejnil.

ZDROJ | Google

Operačným systémom je Google Chrome OS s Titan security. Chrome OS má dva režimy – s pripojenou klávesnicou sa tvári ako desktop, bez nej je zas v tabletovom režime.

https://www.youtube.com/watch?v=FF1yy67BSp0

Novinka bude pracovať na Intel Core m3, i5 alebo dokonca aj i7 procesoroch. Na výber bude od 4 do 16 GB RAM. Samozrejmosťou je Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 či GPS, ale aj LTE modem. Nechýba ani snímač odtlačku prsta, je umiestnený v ON/OFF tlačidle.

ZDROJ | Google

Batéria má vydržať do 10 hodín používania. Hrúbka novinky je vraj len 7 mm, hmotnosť je 725 gramov. Nabíja sa pomocu USB-C portu.

K dispozícii bude samostatne aj Pixel Slate Keyboard, miniatúrna klávesnica vyrobená len pre Pixel Slate. Zaujímavosťou sú plne kruhové tlačidlá. Navyše majú byť veľmi tiché. Súčasťou klávesnice je zároveň stojan pre Pixel Slate a obal na ochranu tabletu. V predaji bude aj stylus Pixelbook Pen.

ZDROJ | Google

V predaji bude Pixel Slate iba v tmavej modrej farbe od 599 dolárov. Za Pixel Slate Keyboard zaplatíte 199 dolárov, stylus Pixelbook Pen vyjde na 99 dolárov. Všetky ceny sú bez dane. Googel dá k Pixel Slate aj 3 mesiace YouTube TV zadarmo. Žiaľ, iba v USA. Kedy a či vôbec bude Pixel Slate na Slovensku zatiaľ nie je známe.

ZDROJ | Google
ZDROJ | Google
ZDROJ | Google

ZdrojGoogle

Komentáre k článku