Google Pixel C – najvýkonnejší tablet s OS Android?

ZDROJ | Google

Google okrem nových Nexusov (Nexus 6P a Nexus 5X) a iných zariadení predstavil aj neočakávaný tablet Pixel C. Ak vám názov Pixel čosi hovorí, pamäť vás neklame. Google totiž už dávnejšie predstavil mini notebook Chromebook Pixel s operačným systémom Chrome OS.

Google Pixel C 14
ZDROJ | Google

Pozrite siNexus 6P, novú vlajkovú loď vyrobí Huawei

Nový Google Pixel C je ale postavený na OS Android 6.0, čo určite padne vhod milovníkom operačného systému so zeleným robotíkom. Google do nového talbetu pritom naložil to najlepšie, čo aktuálne ponúka trh. 10,2″ displej má rozlíšenie 2 560 x 1 800 px (308 PPI), dosahuje jas 500 nitov a ponúka farebný priestor sRGB.

Google Pixel C 16
ZDROJ | Google

 

V tele novinky je 4-jadrový procesor NVIDIA Tegra X1, grafika Maxwell a 3 GB pamäť RAM. Vnútorná pamäť má buď 32 alebo 64 GB, o slote na microSD karty sa ale zatiaľ nič nehovorí. Poteší ale prítomnosť USB-C portu. Kapacita batérie aj jej výdrž je zatiaľ neznáma.

Google Pixel C 17
ZDROJ | Google

V súčasnosti už nie je prekvapením, že k tabletu si môžete pripojiť externú Bluetooth klávesnicu. Tá funguje na magnetickom princípe a ponúkne i viacero polôh „displeja“ pre pohodlnejšiu prácu. Zabudovaná batéria má podľa Google vydržať 2 mesiace na jedno nabitie, no po pripojení Pixel C ku klávesnici sa sama dobíja z tabletu.

Pozrite siLG Nexus 5X – dostupnejší čistý Android

Google Pixel C 18
ZDROJ | Google

Cena Google Pixel C má byť 499 dolárov za 32 GB verziu, 599 dolárov za 64 GB verziu a 149 dolárov za Bluetooth klávesnicu.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku