Google Pixel 4a je tu, ponúkne obľúbený fotoaparát z rodiny Pixel už za 349 €

ZDROJ | Google

Google dnes podľa očakávaní predstavil nový cenovo dostupný smartfón Pixel 4a. Za cenu 349 € má ponúknuť najobľúbenejšiu výbavu a funkcie z pôvodnej série. Filozofiou i cenou tak pôsobí ako dokonalý konkurent pre tohtoročný Apple iPhone SE. Čiastočne predstavený však bol aj Pixel 5.

Na prvý pohľad to vyzerá, akoby novým vlajkovým smartfónom v portfóliu spoločnosti Google bol práve nový Google Pixel 4a. Nový cenovo dostupný variant doterajšej vlajkovej lode sa zbavuje hrubého rámčeka nad obrazovkou, ktorá bola pri modeli Pixel 4 tŕňom v oku aj najvernejším fanúšikom tejto série.

ZDROJ | Google

Predná strana tak patrí novému 5,81“ Full HD+ OLED displeju (1 080 x 2 340 px) s hustotou 443 PPI a hlavne s pomerom strán 19,5:9. Hoci oproti drahšiemu modelu Pixel 4 prišiel lacnejší variant o 90 Hz obnovovaciu frekvenciu, jeho uhlopriečka je oproti modelu Pixel 4 o 0,11“ väčšia a nechýba mu ani HDR a obľúbená funkcia Always-on display.

ZDROJ | Google

V drobnom výreze obrazovky je umiestnený 8-Mpx fotoaparát s clonou f/2.0, ktorý zvládne nahrávať video bohužiaľ „iba“ vo Full HD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu. Parket pre 4K UHD video prenecháva zadnému fotoaparátu, ktorý využíva 12,2-Mpx senzor (f1.7) s technológiou dual-pixel pre spájanie susediacich 1,4 μm pixelov za účelom zvýšenia kvality fotografií.

ZDROJ | Google

Cenovke odpovedá aj použitý čipset, kde Google siahol po štandardnom Snapdragone 730, ktorý tvorí 8-jadrový procesor s frekvenciou 2,2 a 1,8 GHz, ako aj grafické jadro Adreno 618. V predaji bude len jeden pamäťový variant so 6 GB pamäťou LPDDR4x RAM a interným úložiskom s kapacitou 128 GB. Slot pre microSD kartu tu nehľadajte, no Pixel 4a bude podporovať aj eSIM.

Pozrite siSúboj iPhonov SE – oldies vs junior

Príjemným prekvapením je prítomnosť 3,5-milimetrového jacku pre pripojenie slúchadiel, hoci Pixel 4a slúchadlá v balení mať nebude. Google vám však k nemu pribalí rýchlu USB-C nabíjačku s výkonom 18 W, čo je pre rýchle nabíjanie tohto modelu maximum. Menej už poteší kapacita batérie, tá sa zastavila na hodnote 3 140 mAh, čo je aj na pomery lacných smartfónov prekvapivo málo.

ZDROJ | Google

Google si však verí a výdrž batérie naopak stavia medzi hlavné silné stránky nového modelu. O celodennú výdrž sa má postarať inteligentný softvér, resp. funkcia Adaptive Battery, ktorá sa naučí vašim zvykom a na základe nich prispôsobí distribúciu výkonu pre aplikácie a hry v závislosti od toho, ako často ich používate.

ZDROJ | Google

Samozrejmosťou je už dostupnosť najnovšieho operačného systému Android 10, pri ktorom Google v prípade svojich smartfónov garantuje dostupnosť všetkých kľúčových a bezpečnostných aktualizácií minimálne po dobu troch rokov od vydania.

RECENZIAMotorola one fusion+ je trendový smartfón s pop-up kamerou

Nový Google Pixel 4a je už za spomínaných 349 € dostupný v pred-predajii, oficálne bude jeho predaj spustený 20. augusta. Časom sa k nemu s cenou 499 € pridá aj 5G variant. Piatu generáciu mobilných sietí bude podporovať aj čiastočne predstavená vlajková loď Google Pixel 5. Okrem jesenného dátumu vydania však o nej zatiaľ nevieme nič viac.

Aktualizovaný dátum vydania.

Zdroj

Komentáre k článku