Google Pay už podporuje letenky, vstupenky a posielanie peňazí medzi priateľmi

ZDROJ | Google

Google postupne vylepšuje svoju platobnú platformu Google Pay, ktorú vo februári spustil aj na našom trhu. Aplikáciu je od teraz možné využívať na vyrovnávanie účtov a na vstup do lietadla či na koncert.

Google Pay má byť už od začiatku aplikáciou, ktorá nahradí naše peňaženky. Začalo to bezkontaktnými platbami a pokračuje to uchovávaním digitálnych vstupeniek a leteniek. Aktuálne Google Pay podporuje len Ticketmaster a Southwest, no neskôr pribudnú Eventbrite, Singapore Airlines a Vueling.

Pozrite siAko popri Google Pay využívať iné NFC platobné systémy?

Aplikácia okrem toho podporuje aj zasielanie peňazí medzi priateľmi, pričom napríklad pri platení spoločných účtov je možné tieto účty rozdeliť rovným dielom. Po zadaní celkovej sumy aplikácia odošle žiadosť o zaplatenie všetkým dotyčným osobám, ktorí svoju časť zaplatia pohodlne cez Google Pay.

ZDROJ | Google

Ani jedna z vyššie spomínaných noviniek však zatiaľ nie je dostupná na našom trhu. Menšou útechou môže byť aspoň spustenie webovej verzie Google Pay, cez ktorú môžete upravovať uložené platobné karty a zobrazovať aktuálny zostatok na účte.

ZDROJ | Google

Google sa novými funkciami približuje ku konkurenčnej službe Apple Pay, ktorej sme sa však na Slovenksu ešte stále nedočkali. Spustenie Apple Pay v okolitých krajinách však naznačuje, že by sa to mohlo zmeniť niekedy v priebehu budúceho roka.

Google Pay94%

Veľkosť:
rôzna
Platforma:
Android 4.4 a vyšší, iOS 8.0 a vyšší
Cena:
0,00

Google Pay je výbornou alternatívou ku klasickým platobným kartám, ale aj aplikáciám od bánk. Zatiaľ ho síce podporuje iba 5 slovenských bánk, no časom sa majú pridať i ďalšie. Už teraz je to šikovná appka s veľkým potenciálom.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku