Google Pay dostáva významný redizajn s novými funkciami pre Android aj iOS

ZDROJ | Google

Jednoduchšie platenie, delenie účtov, sporenie a plánovanie rozpočtu. Google mení svoju platobnú službu Google Pay na centrum vašich osobných financií, ktoré budete mať vďaka novej verzii mobilnej aplikácie pod kontrolou do posledného centu. Zmena začína v Spojených štátoch.

Mobilná aplikácia Google Pay sa začína vo svojej novej verzii svojimi funkciami podobať na sociálnu sieť. Na hlavnej obrazovke novej aplikácie uvidíte vaše najbližšie kontakty a firmy, medzi ktorými prebehli vaše posledné transakcie.

ZDROJ | Google

Zobrazenie transakcií s vašimi blízkymi, priateľmi a firmami sa bude po novom podobať na čet. V aplikácii dokonca môžete vytvárať skupinové rozhovory s možnosťou vyžiadania si platby za účty, ktoré ste si rozdelili s ostatnými. Spoločné účty bude pritom možné vytvárať a vyplácať aj naprieč platformami, nová verzia aplikácie je totiž dostupná pre platformy Android aj iOS.

ZDROJ | Google

V profile podnikov navyše budete mať k dispozícii okrem zobrazenia posledných transakcií aj možnosť priamej objednávky tovaru alebo jedla. Google týmto spôsobom aktuálne spolupracuje so zhruba 100 000 reštauráciami, ale aj s čerpacími stanicami a parkovacími službami, ktoré vám dokonca v prípade platby cez Google Pay aplikujú na finálny účet zľavu.

ZDROJ | Google

Ušetriť vám umožní nová verzia aplikácie aj vďaka vstavaným digitálnym kupónom. Tie už tak nebudete musieť preukazovať pri pokladni, v aplikácii si ich stačí aktivovať a pri najbližšej platbe v danom obchode pomocou Google Pay sa vám zľava automaticky odráta od konečnej platby.

Pozrite siApple bezplatne vymieňa problémové AirPody Pro, aj na Slovensku

Nová verzia aplikácie dostáva aj podporu platieb cez QR kód. Google však využil fotoaparáty smartfónov v tomto prípade aj iným spôsobom. Ak si do služby Fotky Google uložíte fotografiu pokladničného bloku, vďaka prepojeniu týchto služieb a automatickému rozpoznávaniu textu uvidíte túto fotografiu zobrazenú priamo pri danej transakcii.

ZDROJ | Google

Práve zo služby Fotky Google si nový Google Pay prepožičiava svoje schopnosti pri vyhľadávaní. Do vyhľadávacieho poľa tak budete môcť zadať veci ako „Jedlo“ alebo „Benzín za posledný mesiac“ a aplikácia bude vedieť vytiahnuť z histórie relevantné transakcie a platby pre dané vyhľadávanie.

Pozrite siFotky Google už nebudú bezplatné, na výber alternatívy máte necelý rok

Google sa pri návrhu novej verzie zameral aj na šetrenie a správu osobných financií. Špeciálna záložka Insights vám poskytne intuitívny náhľad do vašich výdavkov. Aplikácia automaticky rozdelí vaše platby do rôznych kategórií, pričom už na pohľad vďaka ich zobrazeniu v rôzne veľkých bublinách uvidíte, na čo míňate najviac peňazí.

ZDROJ | Google

Aplikácia okrem toho podporuje aj upozornenie na podozrivo vysoké transakcie a platby, ako aj zobrazenie výdavkov v týždenných grafoch, ako sme na to už zvyknutí z bežných bankových aplikácií. Okrem toho vám však dokáže zobraziť aj blížiace sa výdavky za predplatné služby zoradené podľa dátumu najbližšej platby.

ZDROJ | Google

Špeciálnu pozornosť venoval Google aj šetreniu, v rámci ktorého podporuje nová verzia aplikácie už aj sporiace účty. So šetrením na sny a dlhodobé ciele by vám mali pomôcť inteligentné návrhy a pripomienky, aby ste na sporiaci účet poslali ďalšie prostriedky.

ZDROJ | Google

Google Pay v novom šate je dostupný v obchodoch App Store a Google Play od dnešného dňa, zatiaľ však iba v Spojených štátoch. Kedy bude nová verzia dostupná aj v ďalších krajinách zatiaľ nie je známe. Samotná platobná služba Google Pay je však aktuálne dostupná v 30 krajinách sveta vrátane Slovenska.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku