Google.org venuje 20 mil. $ na podporu technológií zdravotne hendikepovaným

ZDROJ | Google.org

Google.org, charitatívna odnož spoločnosti Google, prostredníctvom výzvy Google Impact Challenge: Disabilities, podporí pokrokové neziskové organizácie, ktoré vývojom a využitím technológií pomôžu zdravotne postihnutým.

https://www.youtube.com/watch?v=2xtmLc_VuzQ

Pozrite siMyšlienkami ovládané exoskeletony pomôžu postihnutým

Ako vieme, niektorí aj z osobných skúseností, integrácia zdravotne postihnutých, alebo aspoň zmiernenie dôsledkov ich hendikepu, nie je jednoduchá. Ani po stránke psychickej, ani fyzickej či materiálnej.

Pozrite siExoskeleton – o vonkajšej kostre snívajú vojaci aj hendikepovaní

Preto sa v Google.org rozhodli, že podporia 29 projektov prostredníctvom grantov, ktoré po celom svete pomôžu ľuďom pri ich neľahkej ceste. Suma, ktorú celkovo prerozdelia, dosiahne výšku 20 miliónov USD.

Zo všetkých 29 projektov spomeňme aspoň niektoré:

  • Dan Marino Foundation – vyvíja digitálny interaktívny systém na pomoc mladým autistickým ľuďom pri prijímacích pohovoroch.
  • My Human Kit – projekt na spájanie ľudí, ktorí potrebujú protézy s nízkonákladovým riešením prostredníctvom 3D tlače.
  • Leprosy Mission Trust India – produkuje nákladovo efektívnu obuv, ktorá umožňuje ľuďom s malomocenstvom zachovať schopnosť chodiť.
  • Perkins School for the Blind – pre zrakovo postihnutých zavádza detailnejšie GPS inštrukcie pre ich lepšiu orientáciu v reálnom svete.

Detailné informácie o výzve Google Impact Challenge: Disabilities ako aj o jednotlivých projektoch nájdete na stránke Google.org.

Google Impact Challenge - Disabilities 03
ZDROJ | Google.org

ZdrojGoogle.org

Komentáre k článku