Google niektorým používateľom omylom vzdialene aktivoval šetrič batérie

ZDROJ | Google

Niektorí majitelia telefónov Pixel, Nokia, OnePlus a Essential si všimli, že majú zrazu aktivovaný šetrič batérie. Google sa priznal, že tento režim aktivoval používateľom omylom.

Šetrič batérie sa môže automaticky spustiť v prípade, že nabitie batérie klesne pod kritickú úroveň. Teraz však vysvitlo, že okrem používateľov môže tento režim vzdialene aktivovať aj Google. Urobil tak nechtiac, keď do interného experimentu zahrnul aj bežných používateľov.

Google sa za túto chybu ospravedlnil príspevkom na Reddite a to v rámci diskusie, kde sa na tento problém sťažoval majiteľ telefónu Google Pixel 2. Tento problém sa napokon údajne vyskytol aj na telefónoch Essential Phone, Nokia 7 Plus (P beta) a OnePlus 6 (P beta).

ZDROJ | AndroidPolice

Režim šetrenia batérie obmedzí osviežovanie aplikácií na pozadí, zastaví lokalizačné služby pri zamknutej obrazovke a obmedzí, ktoré aplikácie môžu kontrolovať vzdialený server kvôli notifikáciám. Na jednej strane teda šlo o neškodnú situáciu, ktorá výrazne neovplyvnila používateľov, no na druhej strane ukazuje, akú má Google skutočne moc nad svojimi smartfónmi.

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovaných Google Pixel 3 a Pixel 3 XL?

Podobné možnosti má samozrejme aj Apple, ktorý môže napríklad vzdialene mazať aplikácie zo smartfónov používateľov. Steve Jobs, ktorý túto možnosť verejne odhalil, však používateľov ubezpečil, že Apple by k takému kroku pristúpil iba v krajnej núdzi a bolo by od nich nezodpovedné takúto možnosť do systému nezabudovať.

ZdrojAndroidPolice

Komentáre k článku