Google nás bude sledovať už aj cez robotické vysávače, vraj pre naše dobro

Americké spoločnosti Google a iRobot uzavreli strategické partnerstvo, ktoré má vraj zlepšiť využívanie umelej inteligencie Google Assistant a smart domácností. Google bude získavať dáta z domácností, v ktorých používate robotické vysávače iRobot s mapovaním.

ZDROJ | iRobot

Robotické vysávače iRobot Roomba vyšších tried sú už niekoľko rokov schopné mapovať podlahu domácnosti pre postupné zlepšovanie vysávania. Tohtoročné modely majú navyše možnosť vytvárať a označovať jednotlivé miestnosti pre pokročilejšie spôsoby vysávania.

Po mapovaní Wi-Fi signálu je tu tak ďalšie využitie mapovania domácnosti zo strany iRobot robotov.

ZDROJ | iRobot

Google chce pritom dáta využiť na vylepšovanie zariadení v smart domácnosti a hľadať nové spôsoby ako ich lepšie vzájomne prepájať. Každý gadget smart domácnosti má totiž svoju vlastnú appku na obsluhovanie. Jediná integrácia je ako tak cez systém IFTTT, no ten má od dokonalosti veľmi ďaleko.

Žiaľ, ani jedna zo spoločností však bližšie nešpecifikuje, čo si máme pod využívaním mapovania domácností predstavovať. No keďže sme tvory podozrievavé, nič dobré si asi predstavovať nemôžme a Google bude o nás vedieť toho ešte viac.

Na druhej strane síce Google zneužíva naše dáta na tlačenie najrôznejšej reklamy, na strane druhej ponúka množstvo užitočných bezplatných služieb, ktoré denno-denne využívame.

ZDROJ | iRobot

ZdrojiRobot

Komentáre k článku