Google nafotí Vysoké Tatry, Oravský hrad aj Slovenský raj

Google Street View

Ubehol približne rok od momentu, keď Google vyslal flotilu svojich áut do slovenských ulíc, kde zachytávali panoramatické fotografie vybraných miest. Pozitívna odozva na Street View zabezpečila, že Google sprevádzkoval verejné hlasovanie, kde bolo možné zvoliť tri lokality, ktoré by mohli byť nasnímané nabudúce.

Vďaka tomu by sa už dnes mala pri Oravskom hrade pohybovať špeciálna trojkolka s takzvaným Trekkerom a zachytávať napríklad jeho okolie. „Veľmi teší, že na nás návštevníci nezabudli, hlasovali a Oravský hrad sa stal jedným z troch favoritov pre ďalšie snímanie služby Street View. Veríme, že Oravský hrad si nájde aj tu veľa obdivovateľov milujúcich históriu.“, dodáva Mária Jagnešákova, riaditeľka Oravského múzea.

Google Street View

Okrem tejto lokality sa Google presunie aj do Vysokých Tatier a do Slovenského raja. „Snímanie v roklinách Slovenského raja bude isto náročné, ale pokúsime sa nájsť také miesta, kde sa dostane technika a tým umožní spoznať tento najzaujímavejší prírodný a turistický fenomén národného parku.“, komentuje Tomáš Dražil, zástupca riaditeľa Správy NP Slovenský raj.

Už približne o pol roka tak bude možné prezrieť si unikátne zábery z týchto lokalít. Google však nevylúčil, že do projektu môže dostať aj nové miesta, ako napríklad Staré mesto v Bratislave. Obdobne rozšíril rozlohu snímania aj počas fotografovania automobilmi.

Po Slovensku sa bude pohybovať jedna špeciálna trojkolka, ktorá dosahuje hmotnosť až takmer 120 kíl a špeciálny Trekker, ktorý slúžil napríklad aj na fotografovanie Grand Canyonu. Google zatiaľ nemá presne vytrasované miesta, avšak podľa slov PR manažérky Googlu Janky Zichovej sa budú pri snímaní zameriavať najmä na turisticky atraktívne miesta.

Google Street View

Foto: Google

Komentáre k článku