Google Play Music už onedlho hudbou budúcnosti

ZDROJ | Google

Medzi silnou konkurenciou zo strany Spotify či Apple spoločnosť Google nechce zaostávať, a tak podnikla isté kroky. Krajší dizajn a inteligentnejšie algoritmy sú len začiatok.

Ak ste ešte o službe Google Play Music nepočuli, pravdepodobne máte iPhone alebo využívate inú streamovaciu aplikáciu. Tých je na dnešnom trhu už pomerne dosť a možnosti sú široké. Google však nechcel zaostávať a preto prináša novinky, ktoré niektorých presvedčia, aby jeho službu vyskúšali.

Google-music-ico

Vyhľadávací gigant bude po novom využívať umelú inteligenciu a jej strojové učenie. Už len tieto dva termíny by mali zaistiť, že Google Play Music sa skutočne posunie na novú úroveň.

Pozrite siKomentár 44. týždeň: Umelá inteligencia vyvinula šifru, nikto nevie ako funguje

Google si už o chvíľu bude všímať všetky podstatné informácie o vás a na základe nich vám poskytne pesničky či playlisty na mieru. Je vonku teplo či zapadá slnko? Nachádzate sa doma alebo idete z práce? Potrebujete si oddýchnuť alebo nakopnúť? Toto všetko o vás spoločnosť zistí a ponúkne výber špeciálne pre vás.

Dokonca sa môže stať, že sa budete nachádzať na mieste, kde nie je internetové pripojenie. Play Music vtedy ponúkne automaticky len ten obsah, ktorý máte dostupný v telefóne.

Google Play Music gift
ZDROJ | Google

Jedná sa teda o obdobu „Just For You“ od Spotify či Apple sekciu „For You“. Až na to, že v tomto prípade pôjde o posunutie významu „For You“ na novú úroveň.

Pozrite siSpotify bude mať vlastný hudobný seriál

Zmeny sa dotknú majiteľov Android zariadení, ako aj fanúšikov Apple. Dizajn bude taktiež iný aj na oficiálnej webovej verzii.

apple_music_18

Bude zaujímavé sledovať, ako sa na tieto zmeny bude pozerať široká verejnosť. Na jednej strane ide o posúvanie hraníc integrácie umelej inteligencie do života ľudí. Na strane druhej si treba zodpovedať otázku. Ako veľmi sme naozaj ochotní nechať si riadiť život niečím, čo samotný život nepochopí.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku