Google Meet dokáže počas meetingu naživo prekladať hovorené slovo

ZDROJ | Google

Google pridáva do online mítingov živé preklady do titulkov v rámci beta verzie služby Google Meets. Zatiaľ je podporovaných päť hlavných svetových jazykov.

Google ponúka preklady z angličtiny do španielčiny, francúzštiny, portugalčiny a nemčiny. Živé preklady pomôžu počas online mítingov zbúrať bariéry pre tých, ktorí nie sú v niektorých cudzích jazykoch zdatní.

Beta verzia služby je dostupná pre používateľov služieb Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus a Teaching & Learning Upgrade.

Preklady budú pravdepodobne vyzerať ako automatický preklad textu titulkov v službe YouTube, kde niekedy preklady môžu vyzerať zvláštne. Administrátor účtu musí samotnú betu spustiť a následne zapnúť počas mítingu.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle predstavuje Series One, nové zariadenia stvorené pre Google Meet

Google v poslednej dobe pridal do svojej videokonferenčnej služby Meet viacero funkcií, ktoré vylepšujú celkový používateľský zážitok. Príkladom je nedávna funkcia upozornenia, ak vaše zariadenie vytvára počas hovoru ozvenu. V prípade detekcie ozveny sa na vašom displeji zobrazí červený odznak a textové upozornenie, ktoré vás po kliknutí presmeruje do nastavení zariadenia.

Okrem tejto funkcie pribudla nedávno na Google Meet funkcia automatického zosvetlenia používateľa v prípade, že naňho nie je vidieť. Práve vďaka takýmto funkciám sa môže stať Google Meet atraktívnejší pre používateľov než Zoom.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku