Google Mapy vám už povedia, kedy máte vystúpiť z autobusu

Google pridáva do svojej aplikácie Mapy ďalšiu užitočnú funkciu. Ocenia ju hlavne cestovatelia, ktorí sa nevedia orientovať v mestskej doprave druhých miest.

Ak často cestujete, pravdepodobne využívate navigáciu. Mnohokrát sa ale môže stať, že na miesto sa dostanete autobusom alebo lietadlom. V prípade väčších miest sa následne spoliehame na hromadnú dopravu. Porozumenie dopravným poriadkom ale nie je vždy najjednoduchšie, situáciu môže komplikovať aj neznalosť lokálneho jazyka.

Pozrite siAko vyzerajú planéty zblízka? Pozrite si ich v Google Mapách

Problém s jazykom dnes už do veľkej miery rieši Google Prekladač. Ten nielenže vie preložiť slová a vety, ale aj hovorené slovo a dokonca aj to písané. Stačí namieriť na text , ktorý si želáte preložiť a Google ho preloží za vás. Spoločnosť ale neustále hľadá nové spôsoby, akými nám uľahčiť život a teraz sa noviniek dočkali Google Mapy.

Nová funkcia informuje používateľa o situácii počas jazdy v hromadnej doprave a informuje ho, kedy má vystúpiť. Netreba pritom nič aktualizovať. Jednoducho stačí zadať štart a cieľ trasy a kliknúť na štart. Google potom vyhľadá najbližšie spoje a poskytuje informácie v reálnom čase. Notifikácie sú zobrazované aj na zamknutej obrazovke.

ZDROJ | Google

Medzi prvé podporované krajiny patria samozrejme Spojené štáty americké. Pri teste funkcie vo Viedni sme rovnako nepochodili, a tak ešte potrvá, kým sa novinka dostane aj ku nám. Ak budete ale v zahraničí, informovanie o cestovných poriadkoch, ako aj kedy vystúpiť v reálnom čase určite nie sú na škodu.

Aj my sme sa ale dočkali aspoň malého prekvapenia od Google. Mapy už podporujú aj cestovný poriadok bratislavskej MHD. Bratislava sa tak pridala k Žiline, Košiciam a Nitre, kde je cestovný poriadok v mapách už dlhšiu dobu. Poriadky si v aplikácii môžete pozrieť od 12. decembra.

Aktualizované: Služba by už mala byť dostupná aj v Košiciach, a teda pravdepodobne aj Bratislave, Žiline a Nitre.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku