Google Mapy už aj s inteligentnou asistentkou OK Google

Smartfóny, ako to je už takmer pri všetkom, nahradili už aj autonavigácie. Svoju úlohu si spĺňajú slušne a hlasové povely z nej robia plnohodnotného zástupcu. S príchodom hlasovej asistentky Google Now do Google Máp sa však môžeme tešiť na nové možnosti.

google-mapy-ok-google-4
ZDROJ | Google

Hlasové povely sa stali súčasťou navigácii hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je bezpečnosť. Vodič tak nie je nútený neustále sledovať displej. Obojstrannú komunikáciu s navigáciu sme tu ale ešte nemali.

Pozrite siGoogle Mapy sú stále múdrejšie, no ešte zďaleka neukázali všetko

Google Now, ako aj hlasová asistentka OK Google sa od svojho počiatku posunula výrazne vpred. Vie odpovedať na rôzne otázky, ovládať telefón či ho dokonca odomknúť podľa hlasu. Po novom sa s ňou stretneme už aj v mapách. Ako sa s týmto krokom rozšíri ich funkcionalita?

google-mapy-ok-google
ZDROJ | Google

Značne. Vyhľadávací gigant myslel takmer na každú otázku, ktorá by vám mohla počas jazdy napadnúť. Zaujíma vás, kde je najbližšia čerpacia stanica? Google ju nájde. Radi by ste vedeli, aká je premávka? Počkajte niekoľko sekúnd. Potrebujete vedieť, kedy je váš predpokladaný príchod? Žiaden problém. Tu ale jej využitie nekončí.

google-mapy-ok-google-3
ZDROJ | Google

Okrem otázok, (všetky ich mimochodom môžete nájsť na stránke Google), ktoré sa týkajú priamo cesty je dostupná aj možnosť využívať aj všetky ostatné príkazy, ktoré OK Google podporuje. Toto všetko si môžete nastaviť v prípade, že máte najnovšiu verziu Google Máp. Jedinou nevýhodou môže byť len jazyk, ktorý Google ovláda zatiaľ len v angličtine.

Pozrite siKoľko km prejdete na kolieskových korčuliach? Google Mapy vám to povedia

Či už asistentku od Google používate alebo nie, je vidieť, že sa snaží byť dobrým pomocníkom. A kto vie. Možno sa jedného dňa dočkáme konkurenta známej umelej inteligencie Jarvisa.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku