Google Mapy pridávajú Mario Time easter egg, ako ho nájsť?

Aplikácia Google Mapy dostáva nové prekvapenie. Po malom pátraní používatelia nájdu nový easter egg Mario Time. Ako sa k nemu dostať?

Google, ako aj iné spoločnosti (skvelým príkladom je aj Tesla) pravidelne pridávajú do svojich produktov takzvané easter eggs, čo sú vlastne akési softvérové zaujímavosti. Tie síce nemajú praktické využitie, ale zvedavých používateľov potešia. Vyhľadávací gigant ich má údajne toľko, že niektoré z nich ani nikdy nenájdete.

Posledným prekvapením, ktoré sa do histórie easter egg zapíšu je nová funkcionalita Mario Time, ktorú spoločnosť implementovala do svojich máp. Mario Time bol vyvíjaný spolu s japonským Nintendom, ktoré je otcom talianskeho inštalatéra.

ZDROJ | Google

Na to, aby ste Veľkonočné vajíčko v Google Mapách našli musíte mať v prvom rade nainštalovanú poslednú verziu aplikácie. Dobrou správou je, že na platforme nezáleží, a tak si môžu funkciu užiť majitelia Android i iOS zariadení. Následne by sa mala funkcia automaticky aktivovať pri zadaní cieľovej adresy. Používateľ ma na výber medzi Mario Time alebo tradičnou navigáciou.

Pri voľbe prvej možnosti sa nudná modrá šípka zmení na Mario Kart vozidlo. Ak sa vám zdá toto ako nepodstatný dôvod aktualizovať aplikáciu Google Mapy, po stlačení ikonky so žltým otáznikom stokrát vás navyše čaká znelka zeleného hríbika 1-UP.

ZDROJ | Google

Ak sa pýtate, prečo Google prichádza s týmto prekvapením práve teraz, odpoveď je jednoduchá. Zajtra, 10. marca, je totiž medzinárodný Mario Day deň. To okrem easter egg od Google znamená aj polovičnú cenu titulu Super Mario Run. Funkcia Mario Day bude dostupná najbližší ďalší týždeň.

ZdrojGoogle Blog

Komentáre k článku