Google Mapy po novom vedia, kde ste zaparkovali auto

Mapy Google pozná snaď už každý. On-line i off-line navigačná aplikácia v poslednej dobe pridáva čoraz viac praktických funkcií. Tou najnovšou je možnosť uloženia polohy zaparkovaného auta. Funkcia je po beta testovaní dostupná pre Android aj iOS zariadenia.

Pozrite siGoogle Mapy už umožňujú zdieľanie polohy v reálnom čase

Mapy Google pre iOS a Android po nedávnej aktualizácii dovolia uložiť si polohu zaparkovaného auta. Nefunguje to však automaticky ako pri niektorých konkurenčných riešeniach. Uložiť pozíciu parkoviska musíte manuálne.

Pozrite siGoogle Mapy ponúkajú už aj zdieľanie zoznamu obľúbených miest

Je to však otázka pár sekúnd. Po zaparkovaní stačí kliknúť na na modrý krúžok, ktorý označuje vašu aktuálnu polohu a z možností vybrať Uložiť parkovanie.

Funkcia je ideálne pre tých, ktorí majú problém si zapamätať, kde svoje auto pred nákupným centrom zaparkovali, ale aj pre tých, ktorí sa ocitnú v novom prostredí.

Nevýhoda je v tom, že v podzemných parkoviskách, kde Google Mapy stratia GPS signál nebude označenie parkovania až také presné. Ale budete aspoň vedieť, kde ste naposledy mali GPS signál a auto v podzemnom parkovisku už nejak nájdete.

Aj na toto ale existuje riešenie. Po rozkliknutí oznamu o uložení parkovania je možné k miestu pridať poznámku (napr. farbu a miesto parkovania na veľkých parkoviskách), zostávajúci čas, ktorý máte predplatený, resp. bezplatný a dokonca aj fotografiu!

Pozrite siGoogle Mapy teraz vedia, ako veľmi sú podniky vyťažené

Pozíciu parkovania je tiež možné zdieľať buď na sociálnych sieťach (neviem na čo), ale aj e-mailom či formou textových správ.

To sa zíde, keď chcete poslať pozíciu priateľom alebo rodine o tom, kde ste nechali auto. Samozrejmosťou je možnosť vymazania uloženej pozície.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku