Google Mapy budú zobrazovať radary aj na Slovensku

ZDROJ | Rimac Automobili

Google po dlhej dobe implementuje ďalšiu šikovnú funkciu z už roky svojej aplikácie Waze. Google kúpil izraelský Waze už pred 6 rokmi, no aplikácia stále ostala ako Waze. Iba si od nej občas niečo požičal, napríklad aj informácie pre dopravnú situáciu (premávka, nehody atď). Novinkou, ktorej sa dočkáme aj my na Slovensku sú radary.

Pozrite siPre navigáciu Waze nahovoril pokyny samotný Terminátor!

Nová funkcia pre Mapy Google má byť funkčná priamo v aplikácii. Pri zvolení cieľa cesty sa na virtuálnej trase budú zobrazovať radary, no zároveň v spodnej časti vpravo sa zobrazí aj maximálna rýchlosť v danom úseku cesty. V našom prípade funkciu ešte nemáme dostupnú. O novinke informuje zatiaľ napríklad portál TechChrunch či Android Police. Google o novinke zatiaľ oficiálne neinformuje ani na svojom blogu.

ZDROJ | Android Police

Funkcia má byť dostupná na Android aj iOS. Cez appku v Androide bude možné nahlasovať aj radary, nielen tie fixné, ale aj mobilné. Presne ako vo Waze. Pre skalných používateľov služby Waze tak Google neprichádza s ničím novým, no ak používate iba Google Mapy, dočkáte sa praktickej funkcie.

ZDROJ | Android Police

Google funkciu pridáva nielen pre Slovensko, ale pre ďalších 43 krajín ako Andorra, Austrália, Bosna a Hercegovina, Brazília, Bulharsko, Česko, Chorvátsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Holandsko, India, Indonézia, Island, Izrael, Japonsko, Jordánsko, Južná Afrika, Kanada, Katar, Kuvajt, Litva, Lotyšsko, Malta, Maroko, Maďarsko, Namíbia, Nórsko, Omán, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábia, Slovinsko, Srbsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Tunisko, UK, USA a Zimbabwe.

ZDROJ | Android Police

ZdrojAndroid Police,TechChrunch

Komentáre k článku