Google kupuje HTC! Nie však celé, ale iba divíziu Pixel

ZDROJ | Google

Ako to už býva, najskôr veľké „šuškandy“ o tom, že Google má kúpiť HTC. To vážne? Celé? Možno len nejakú divíziu… Dohadom dali koniec samotné firmy spoločným vyhlásením. Na čom sa teda dohodli?

Pozrite siGoogle Pixel – nové smartfóny s najčistejším Androidom 7.1

Stručne povedané, spoločnosť Google odkúpi od taiwanského výrobcu HTC divíziu, ktorá pracovala na vývoji smartfónov Pixel. Ako vieme, na týchto modeloch pod značkou giganta Google pracovalo práve HTC.

Cher Wang, CEO HTC a Rick Osterloh, SVP divízie Hardware for Google.ZDROJ | HTC/Google

Tomu v jeho „kasičke“ pribudne nemalá suma, ktorú spoločnosti vyčíslili na 1,1 miliardy amerických dolárov. Pre lepšiu predstavu, bavíme sa o sume približne 924 miliónov eur (podľa kurzu z 21. 9. 2017). Google totiž predmetnú sumu vyplatí v hotovosti.

Pozrite siČo všetko vieme o pripravovanom Google Pixel 2?

Čo to však pre obe spoločnosti znamená? HTC za to „daruje“ svojmu finančnému mecenášovi zatiaľ neupresnený počet zamestnancov. Tí sa už predtým podielali na vývoji smartfónov radu Pixel. Ďalej bude spoločnosti Google prislúchať nevýhradná licencia na duševné vlastníctvo HTC.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Pixel XL siaha aj na tých najlepších na trhu

Touto dohodou však nebude narušený vývoj vlastných smartfónov taiwanského výrobcu a tiež ani platfromy Vive pre virtuálnu realitu. Ako to však už býva, obe spoločnosti ešte musia počkať na schválenie tohto obchodu regulačnými úradmi. Pokiaľ sa nevyskytnú nejaké problémy, ktoré by tomuto mohli zabrániť, uzavretie transakcie sa očakáva v prvých mesiacoch roka 2018.

ZdrojGoogle,HTC

Komentáre k článku