Google kalendár vám jednoducho a rýchlo zvýši produktivitu

Google kalendár neslúži len na pripomienky. Disponuje zaujímavou funkciou, ktorá vám pomôže s vašimi cieľmi a efektivitou.

https://www.youtube.com/watch?v=qnZZInDyrZo

Stačí, aby ste aplikácii Google kalendár povedali, čo by ste chceli spraviť/dokončiť a Google vám vyčlení čas, cez ktorý sa môžete tejto činnosti venovať. Výhodou je práve smart funkcia, ktorá umožní Googlu analyzovať vaše stretnutia a návyky a logicky ich pomeniť, aby ste sa mohli venovať činnosti, ktorú ste si zvolili za cieľ.

Ciele môžu byť rôzne – od prečítania knihy cez cvičenie jógy až po študovanie na test. Výber je na vás. Poďme sa pozrieť, ako sa dá taký cieľ nastaviť.

Pozrite siZNAČKY | Google – história vyhľadávacieho giganta

Aj keď je funkcia tzv. cieľov k dispozícii už nejaký ten piatok, málokto ju využíva. Stačí však otvoriť aplikáciu Google kalendár, ktorú nájdete na každom Android smartfóne a ktorú si viete bezplatne nainštalovať na každý iOS smartfó a stlačiť ikonu „+“. Z možností vyberiete „cieľ“ a následne si už len vyberiete, čo konkrétne chcete dosiahnuť.

Na výber máte cvičenie, budovanie zručnosti, čas na rodinu a priateľov, čas pre seba a usporiadanie života. Každá z týchto kategórii následne umožňuje konkretizovať svoj cieľ, vybrať frekvenciu aktivity a tiež nastaviť ideálny čas. Nechýba prehľadné menu a príjemná grafika.

Pozrite siPrecestujte známe miesta vo virtuálnej realite s Google Expeditions

Ak vás ani jeden z cieľov nezaujal, môžete si vytvoriť vlastný a samozrejme si ho upraviť podľa seba. Po nastavení všetkých informácií stačí potvrdiť svoj výber a Google vás začne pravidelne upozorňovať a pripomínať vám zvolený cieľ.

Aj keď sa nejedná o nič prevratné, musíme uznať, že Google kalendár poskytuje šikovnú funkciu, ktorej nastavenie vám zaberie menej ako dve minúty, no zvýši vašu aktivitu prípadne efektivitu niekoľkonásobne. Funkcia sa ideálne hodí pre ľudí, ktorí majú veľa povinností a záujmov, no nevedia ako ich efektívne zorganizovať a čo robiť skôr. Odporúčame vyskúšať všetkým.

Komentáre k článku