Google Jacquard 2.0 Levis – inteligentná bunda druhej generácie

Google v spolupráci s módnou značkou Levis predstavili druhú generáciu smart bundy Google Jacquard Levis.

Inteligentné oblečenie sa pomaly dostáva medzi spotrebiteľov. Na jednom produkte pracuje aj spoločnosť Google.

Prvá verzia bundy Jacquard sa predávala pred dvomi rokmi. Vtedy išlo o zaujímavú novinku, ktorá kombinuje látku citlivú na dotyk s najnovšími technológiami. Problémom bola vysoká cena a slabé využitie.

Prvá generácia bundy sa predávala za 350 dolárov. Cena sa oproti prvej generácii o niečo znížila, no stále je veľmi vysoká. 198 dolárov za bundu je veľa aj keď je inteligentná.

Pozrite siPotrpíte si na značkové oblečenie? Skúste Xbox Onesie od Microsoftu

Oproti USA bude navyše dostupná na nových trhoch v Austrálii, Nemecku, Francúzsku, Japonsku, Taliansku a Veľkej Británii.

Prečo je bunda Google Jacquard 2.0 Levis inteligentná? Čo sa týka technických vymožeností, bunda umožňuje na diaľku spustiť fotoaparát na vašom smartfóne. Okrem toho umožní vytvoriť skratku na jeden konkrétny úkon cez Google Assistant.

Tento úkon si viete nastaviť pomocou malého štítku, ktorý je k bunde pripnutý. Následne stačí poklepať po štítku na spustenie akcie. Okrem týchto funkcií bunda disponuje sledovaním vašej lokality.

ZDROJ | Google

Spomínaný štítok navyše bude svietiť podľa druhu upozornenia – môžete si napríklad nastaviť konkrétnu farbu na príchod taxíka alebo na mailové upozornenie.

ZDROJ | Google

Pozrite siLaundroid je robot, ktorý poskladá oblečenie

Komunikácia s telefónom sa uskutočňuje cez mobilnú aplikáciu. Podľa ceny a dostupnosti stále ide o produkt, ktorý nie je určený masám. Samotná využiteľnosť technológií je tiež otázna a obmedzená. Preto je na mieste otázka, či Google s bundou Google Jacquard 2.0 Levis iba experimentuje alebo s ňou chce skutočne preraziť na trhu so smart oblečením. Okrem tohto oblečenia ponúka spoločnosť Google aj smart ruksak od firmy Saint Laurent.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku