Google Home Mini – asistent Google Home za 50 dolárov

ZDROJ | Walmart

Už o chvíľu budeme svedkami nových smartfónov Google Pixel aj iných noviniek. Google Home Mini je malý hlasový asistent, za ktorý nedáte stovky eur.

ZDROJ | Walmart

Jedna z najväčších technologických udalostí Google sa konal 4. októbra. Vyhľadávací gigant by nám mal predstaviť nové smartfóny Google Pixel a Pixel XL, Pixelbook či vynovený VR headset Daydream View.

Hlasový asistent do domácnosti Google Home prišiel na trh v novembri minulého roka, odvtedy sme o ňom veľa nepočuli. To sa ale zmenilo a do rodiny pribudol nový produkt, Google Home Mini. Ten sa už teraz objavil na stránke Walmart, kde si ho môžu Američania predobjednať, pričom dostupný bude 19. októbra.

ZDROJ | Walmart

Podľa opisu na stránke predajcu zvládne menší brat všetko to, čo jeho väčší a starší súrodenec. Gadget s rozmermi 11,5 x 11,5 x 12 centimetrov a váhou neprekračujúcou 450 gramov by sa tak mohol stať ideálnym doplnkom pre tých, ktorí chcú mať funkcie Google Home, no nechcú míňať desiatky eur navyše. Zároveň chcel pravdepodobne Google s novinkou konkurovať i nedávno predstavenému Amazon Alexa Dot, pričom pridáva dotykovú vrstvu na vrchnej strane.

ZDROJ | Walmart

Iné špecifikácie okrem rozmerov uverejnené zatiaľ neboli. Nepoznáme, aký hardvér sa v reproduktore skrýva a ani to, aký má výkon, frekvenčný rozsah či generáciu Bluetooth pripojenia, ktorú používa. Súdiac podľa ceny a staršieho nabíjacieho portu MicroUSB neočakávame radikálne zmeny či použitie Bluetooth 5.0.

Pozrite siČo vieme o pripravovanom Google Pixel 2 a Pixel 2 XL?

Google navyše v Spojených štátoch amerických momentálne ponúka možnosť využiť 25 dolárový zľavový kupón, čo zo zariadenia s cenou 50 USD robí naozaj dobrú kúpu. A to i v prípade, že používateľ hlasového asistenta doma ešte nemal.

Zdroj9to5google

Komentáre k článku