Google Home Max – väčší, krajší a hlasnejší reproduktor s Google Assistant

ZDROJ | Google

Na včerajšej konferencii oznámil Google okrem nových telefónov, notebooku a malého smart reproduktora Google Home Mini aj veľký Google Home Max, ktorý má kvalitným zvukom rozozvučať celý dom.

https://youtu.be/2_pE3f4lJio

Google zrejme nechcel zaostať za Apple, ktorý dávnejšie predstavil HomePod a tak priniesol svoj vlastný veľký reproduktor, ktorý je smart vďaka integrácii služby Google Assistant. Google Home Max dokáže počúvať príkazy na ovládanie hudby, odpovedať na rôzne otázky o počasí, kalendári či doprave, alebo ovládať inteligentné zariadenia v domácnosti.

Pozrite siApple HomePod – domáci smart reproduktor so Siri

https://youtu.be/XSPf5iopZfM

Cez Google Assistant je možné ovládať aj služby tretích strán, ako je napríklad Spotify. Dobrou správou je, že táto integrácia prichádza aj do ostatných zariadení s Google Assistant. Inteligenciu využil Google aj v oblasti kvality zvuku.

Pozrite siBose QC35 II – nové štýlové slúchadlá s podporou Google Assistant

Reproduktor dokáže rozpoznať, v akom prostredí je umiestnený a podľa toho upraviť ekvalizér. Po každom premiestnení sa reproduktor za pár sekúnd kalibruje na nové prostredie. Reproduktor je vďaka magnetickej podložke umiestniť aj do vertikálnej polohy.

ZDROJ | Google

O zvuk sa postará dvojica 4,5-palcových basových reproduktorov a dvojica 0,7-palcových výškových reproduktorov. Zvuk z nich prechádza cez látkový obal, ktorý údajne prepúšťa zvuk bez akéhokoľvek tlmenia. Google Home Max má byť 20-násobne hlasnejší, než klasický Google Home. Ak by to ale nestačilo, ďalšie reproduktory je možné pripojiť cez protokol Cast, Bluetooth alebo cez audio jack.

Google Home Max bude dostupný v bielej a čiernej farbe za 399 dolárov. K reproduktoru získajú zákazníci navyše službu YouTube Music na 12 mesiacov zadarmo. U nás sa oficiálne reproduktor predávať nebude a spoľahnúť sa budeme musieť na dovoz.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku