Google Earth sa dočkal aktualizácie aj na iOS

ZDROJ | Google

Po troch mesiacoch od vydania novej verzie Google Earth pre Android a PC sa poriadnej aktualizácie dočkala aj verzia pre iOS. Je rýchlejšia a dostala nové funkcie.

ZDROJ | Google

Google Earth tu máme na viacerých platformách už niekoľko rokov a bolo to poznať ako na dizajne, tak aj na funkčnosti a rýchlosti. Najväčším problémom starej verzie pre iOS bola absencia podpory 64-bitového systému. Apple sa rozhodol v pripravovanej aktualizácii iOS 11 odrezať všetky aplikácie, ktoré sú postavené pre 32-bitovú architektúru. Google preto musel konať, ak chcel aby aplikácia bežala aj na iOS 11.

Pozrite siApple iOS 11 je systém, ktorý budete určite chcieť!

Nová verzia bola preto vytvorená úplne od základov a výsledok stojí za to. Aplikácia pre iOS je teraz rýchlejšia a prináša nové funkcie. Jednou z nich je napríklad funkcia Voyager, ktorá ponúka interaktívne prehliadky zaujímavých miest po celom svete.

ZDROJ | Google
ZDROJ | Google

Každá destinácia má teraz takzvané „Knowledge Cards“ alebo vedomostné kartičky. Tam nájdete krátky popis lokality a niekoľko fotografi. Ak neviete kam cestovať, nová aplikácia ponúka možnosť „Skúsim šťastie“ a Earth vám ponúkne náhodnú lokalitu kam sa môžete vybrať.

ZDROJ | Google
ZDROJ | Google

Ak už vycestujete, môžete využiť ďalšiu novú funkciu ktorou je možnosť vytvorenia digitálnej pohľadnice, ktorú potom môžete zdieľať na internete.

Najväčšou premenou prešiel Google Earth na počítači, kde už od apríla nie je potrebná inštalácia samostatného programu. Celý program beží priamo v prehliadači, podobne ako Mapy Google. Aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo na iOS a Android.

Pozrite siNový Google Earth má 3D zobrazenia, sprievodcov a už aj VR

ZdrojGoogle

Komentáre k článku