Nový Google Earth má 3D zobrazenia, sprievodcov a už aj VR

ZDROJ | Google

Gigant s veľkým G po rokoch predstavil vynovenú aplikáciu Google Earth. Tá po novom ponúka fotorealistické 3D náhľady, ale aj režim Cestovateľ (Voyagers) s pomerne podrobnými výkladmi rôznych miest na Zemi.

https://www.youtube.com/watch?v=O-XidwKsKAE

Google Earth bol roky akosi zabudnutý projekt, našťastie len z pohľadu používateľa. Na pozadí sa diali zmeny a prípravy pre spustenie pár dní pred Dňom Zeme (22.4.).

Nová aplikácia je zatiaľ dostupná len pre Android a Google Chrome prehliadač, no časom majú pribudnúť aj ďalšie platformy.

ZDROJ | Google

Horúcou novinkou v Google Earth sú 3D pohľady. Ak si pamätáte tie pôvodné, určite mi dáte za pravdu, že za veľa nestáli. Tie nové sú ale výrazne lepšie. Žiaľ, u nás si v 3D môžeme podrobnejšie pozrieť len našu pýchu, hory.

ZDROJ | Google

Popozerať sa tak môžete po končiaroch Vysokých a Nízkych Tatier. Inak nič. Google akosi obišiel i Bratislavu a pohľad na hrad je ešte horší, ako v staršej verzii. Škoda.

Na pohyb v 3D náhľade vám stačí držať tlačidlo Shift na klávesnici a pohybovať myškou v rôznych smeroch. Ak sa náhodou stratíte, kliknite na malú strelku v pravom dolnom rohu. Okamžite vám ukáže sever. Doslova.

ZDROJ | Google

Ďalšou novinkou je režim Voyager. Ide o akéhosi sprievodcu po vybraných miestach na Zemi. Skúste si ho, stojí za to. Okrem toho, že sa prejdete po trasách, na ktoré sa možno v živote nedostanete, dozviete sa aj množstvo zaujímavých informácií.

ZDROJ | Google

Zaujímavosťou je i tlačidlo I’m feeling lucky (kocka v ľavom paneli), ktoré vás dostane na miesto, o ktorom ste určite ešte nepočuli.

https://www.youtube.com/watch?v=suo_aUTUpps

Najnovšie Google do aplikácie Earth pridal aj možnosť prechádzania vo VR svete cez Oculus. Celkovo má ísť (zatiaľ) o 27 miest, ktoré si majitelia VR okuliarov Oculus Rift môžu pozrieť cez VR appku Google Earth. Appka je dostupná cez Oculus Store alebo Steam.

ZDROJ | Google

ZdrojGoogle Earth,Google Blog

Komentáre k článku