Google Destinations – naplánujte si výlet či dovolenku cez vyhľadávač

ZDROJ | Google

Google dnes spustil novú službu Google Destinations. Fungovať má priamo v vyhľadávači, pričom vďaka nej získate všetky dôležité informácie o vašom možnom budúcom výlete či dovolenke.

https://www.youtube.com/watch?v=EnlsEyN7qmw

Podľa Google stačí do vyhľadávania zadať miesto a kľúčové slovo „vacation“ alebo „destinations“. Napríklad zadáte „Europe vacation“ a objavia sa vám všetky relevantné informácie o možných dovolenkách v Európe, ceny leteniek, hotelov a množstvo ďalších užitočných informácií.

Pozrite siSygic kúpil Tripomatic, čoskoro si navigáciou naplánujete aj výlety

Google Destinations 2
ZDROJ | Google
Google Destinations 4
ZDROJ | Google

Okrem toho získate aj tipy od ľudí, ktorí v týchto miestach už boli, zistíte čo sa oplatí vidieť a navštíviť alebo čomu sa naopak vyhnúť. Samozrejmosťou je aktuálne počasie i jeho predpoveď. Vyhľadávať ale môžete aj svoje obľúbené činnosti. Napríklad také surfovanie, lyžovanie, cyklistiku apod.

Google Destinations 3
ZDROJ | Google
Google Destinations 7
ZDROJ | Google

Funkcia Destinations by mala fungovať aj v smartfónoch, no u nás zatiaľ takéto výsledky nenájdete. Google Destinations fungujú hlavne v USA a ďalších veľkých krajinách západnej Európy. Cez web prehliadač v počítači ale Destinations čiastočne fungujú.

Vybrať si tak môžete nielen kontinent, ale rovno krajinu. Vyberať si však nemôžete z leteniek či celkového plánovania dovolenky alebo výletu vrátane nákupu leteniek, objednania hotelov apod. Google vám ale napriek tomu zobrazí relevantné výsledky hľadania. Letenky či hotely tak máte na dosah.

Google Destinations 12
ZDROJ | Google
Google Destinations 13
ZDROJ | Google

 

ZdrojGoogle

Komentáre k článku